Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ПРОКУРОРСьКОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ПРИ РОЗСЛІДУВАННІ ВИМАГАНЬ

ПРОБЛЕМИ ПРОКУРОРСьКОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ПРИ РОЗСЛІДУВАННІ ВИМАГАНЬ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПРОКУРОРСьКОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ПРИ РОЗСЛІДУВАННІ ВИМАГАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
МЕЛЬНИК Олег Володимирович
УДК 347.962.2:351.87(477)
ПРОБЛЕМИ ПРОКУРОРСьКОГО НАГЛЯДУ
ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ
ПРИ РОЗСЛІДУВАННІ ВИМАГАНЬ
Спеціальність: 12.00.10 –судоустрій;
прокуратура та адвокатура
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації судових та правоохоронних органів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, професор Марочкін Іван Єгорович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри організації судових та правоохоронних органів
Офіційні опоненти:–
доктор юридичних наук, професор Косюта Михайло Васильович, прокурор Чернівецької області;–
кандидат юридичних наук, доцент Письменний Дмитро Петрович, Київський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри теорії кримінального процесу та судоустрою.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться “8“ червня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70
Автореферат розісланий “6“ травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Рум’янцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається необхідністю комплексного дослідження конституційної функції прокуратури - нагляду за додержанням законів органами, які провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, розробки тактичних і методичних засад цієї діяльності у справах про вимагання, а також визначення критеріїв оцінки роботи прокурора на досудовому слідстві.
Утвердження й реалізація прав і свобод людини є найважливішою передумовою побудови правової держави України, невід’ємним складником якої є зміцнення законності, захист прав та свобод людини і громадянина. Особливо актуальним є втілення цих положень у кримінальному судочинстві, зокрема, на досудовому слідстві, де існує реальна можливість суттєвого обмеження конституційних прав і свобод громадян. Гарантією дотримання законів органами, які провадять оперативно-розшукову діяльність (далі – ОРД), дізнання та досудове слідство, є прокурорський нагляд.
Статистика свідчить про поширення в Україні таких небезпечних злочинів, як вимагання: протягом 2005 р. їх зареєстровано понад 1,2 тис.( на рівні 2004 р.), з яких кожне п’яте залишилося нерозкритим, що потребує вивчення стану прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які провадять ОРД, дізнання та досудове слідство у справах про вимагання, а також розробки заходів щодо оптимізації прокурорсько-наглядової роботи.
Перелічене вище і відсутність цілісних, системних монографічних розробок стосовно названих проблем і визначають актуальність теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом наукових досліджень кафедри організації судових та правоохоронних органів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого і є елементом комплексної цільової програми “Проблеми вдосконалення організації й діяльності суду та правоохоронних органів в умовах формування соціальної, правової, демократичної держави” ( державна реєстрація № 0186.0.099031).
Мета й завдання дослідження. Мета дослідження полягає в (а) науково-теоретичному аналізі функції нагляду прокурора за дотриманням законів органами, які провадять ОРД, дізнання та досудове слідство у справах про вимагання ; (б) розробці тактичних і методичних засад цієї діяльності; (в) визначенні шляхів оптимізації та критеріїв оцінки прокурорського нагляду за додержанням законів зазначеними органами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПРОКУРОРСьКОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ПРИ РОЗСЛІДУВАННІ ВИМАГАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок