Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖЧАСТИНКОВА ВЗАЄМОДІЯ В ДИСПЕРСІЯХ ОКСИДУ ТИТАНУ (IV)

МІЖЧАСТИНКОВА ВЗАЄМОДІЯ В ДИСПЕРСІЯХ ОКСИДУ ТИТАНУ (IV)

Назва:
МІЖЧАСТИНКОВА ВЗАЄМОДІЯ В ДИСПЕРСІЯХ ОКСИДУ ТИТАНУ (IV)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,55 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія наук України
Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського
Никипанчук Дмитро Михайлович
УДК 541.18:678.01
МІЖЧАСТИНКОВА ВЗАЄМОДІЯ В ДИСПЕРСІЯХ ОКСИДУ ТИТАНУ (IV)
02.00.11 - колоїдна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2000Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної та колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор,
Яремко Зіновій Михайлович,
завідувач кафедри безпеки життєдіяльності Львівського націо-
нального університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник,
Алексєєв Олег Леонідович,
головний науковий співробітник Інституту біоколоїдної хімії
імені О.Ф. Овчаренка НАН України
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник,
Паховчишин Степан Васильович,
старший науковий співробітник Інституту хімії поверхні
НАН України
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “__27_” ___грудня____2000 р. о ___1000___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.183.01 Інституту колоїдної хімії та хімії води імені А. В. Думанського НАН України за адресою: 03142, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту колоїдної хімії та хімії води імені А.В.Думанського НАН України (03142, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42).
Автореферат розісланий “__27_” __листопада______2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Третинник В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед поверхневих явищ, які приводять до зміни властивостей межі розділу фаз і зміни балансу далекосяжних поверхневих сил, адсорбція поліелектролітів на твердій поверхні є одним із найцікавіших явищ, як з теоретичної, так і з практичної точок зору. До сьогодні ще не розроблена досконала теорія розчинів поліелектролітів та їх адсорбції, а їх практичне використання зростає із кожним роком, хоча умови їх оптимального застосування у переважній більшості шукаються емпірично.
Вивченню адсорбції поліелектролітів на гладкій твердій поверхні з метою встановлення механізму та закономірностей цього процесу присвячено багато робіт, результати яких узагальнено в монографіях та оглядах. Але для практики важливішим є вивчення адсорбції поліелектролітів на дисперсних адсорбентах. Хоча таких досліджень є також багато, але належного прогресу у розумінні адсорбції поліелектролітів на дисперсних адсорбентах, який би відповідав об'єму проведених досліджень, сьогодні немає. Зрозуміло, що це викликано складністю процесів, які відбуваються у досліджуваних системах.
Для вивчення цих адсорбційних систем перспективним є використання комплексного підходу до розгляду всіх процесів, які проходять при адсорбції макромолекул на дисперсних адсорбентах. У роботах, які виконані в лабораторіях з вивчення полімерів, переважає високомолекулярний підхід до розуміння адсорбції полімерів і встановлюється залежність величини адсорбції та параметрів адсорбційного шару від таких характеристик макромолекул як молекулярна маса, молекулярномасовий розподіл, гнучкість макромолекулярного ланцюга, термодинамічна якість розчинника, концентрація полімеру. В роботах фахівців-колоїдників переважає колоїдний підхід до вивчення адсорбції полімерів і встановлюється залежність колоїдно-хімічних властивостей, найчастіше агрегативної стійкості або флокуляції колоїдних дисперсій, від концентрації розчинів поліелектролітів та кількості і природи адсорбований макромолекул.
Оскільки адсорбція поліелектролітів на дисперсних адсорбентах відбувається із розчинів, то всі можливі процеси при адсорбції слід розглядати на основі єдиного фізико-хімічного підходу – взаємодії всіх складників між собою. Особливістю таких систем є те, що взаємодія основних складників – макромолекул та дисперсних частинок при адсорбції відбувається одночасно за паралельно-послідовними схемами, тому обгрунтованим є вивчення спершу взаємодії у колоїдних дисперсіях адсорбентів, у розчинах поліелектролітів, а потім в адсорбційних системах на їх основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІЖЧАСТИНКОВА ВЗАЄМОДІЯ В ДИСПЕРСІЯХ ОКСИДУ ТИТАНУ (IV)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок