Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАГАРТУВАННЯ В ФІЗКУЛЬТУРНО–ОЗДОРОВЧІЙ РОБОТІ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ

ЗАГАРТУВАННЯ В ФІЗКУЛЬТУРНО–ОЗДОРОВЧІЙ РОБОТІ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ

Назва:
ЗАГАРТУВАННЯ В ФІЗКУЛЬТУРНО–ОЗДОРОВЧІЙ РОБОТІ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет
фізичного виховання і спорту України
СЕМЕНЕНКО В’ЯЧЕСЛАВ ПЕТРОВИЧ
УДК: 796.093:371:73
ЗАГАРТУВАННЯ В ФІЗКУЛЬТУРНО–ОЗДОРОВЧІЙ РОБОТІ
З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту
Науковий керівник
кандидат педагогічних наук, доцент Давиденко Олена Віталіївна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання, рекреації
і оздоровчої фізичної культури
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор, Коробейніков Георгії Валерійович,
Державний науково-дослідний інститут фізичної культури та спорту,
заступник директора з науково-дослідної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент Москаленко Наталія Василівна,
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури,
проректор з наукової роботи та зовнішньо-економічним зв’язкам
Провідна установа Луганський національний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка, кафедра теорії та методики фізичного виховання; Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться “26” січня 2006 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розіслано “24” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема захисту організму людини від зовнішніх температурних впливів і фізіологічна адаптація до них є в даний час дуже актуальною для наукових розробок в галузі фізичного виховання і медицини.
При оцінці теплових і охолоджувальних впливів у природних і побутових умовах є труднощі і виникають навіть парадоксальні ситуації, що визначаються двома основними причинами: мікрокліматичними чинниками і нестабільністю теплового обміну людини (H. Hansel, 1981; К.П. Іванов, 1990; А.Т. Неборський, С.А. Неборський, 2003 та ін.).
У реальних умовах повсякденного життя діти все частіше відчувають температурні перепади довкілля, які можуть викликати як переохолодження організму, так і його перегрівання.
Через низьку або високу температуру повітря у приміщеннях школи діти часто відчувають напруження системи терморегуляції, яка посилюється ще і з впливом додаткових чинників: вологості, рухливості повітря, радіаційних умов приміщення тощо (І.А.Корнієнко, І.І. Гохбліт, 1980; Ю.Н. Чусов, 1986; С.Б. Павлов, 2000 та ін.).
Підвищення імунобіологічної здатності організму може сприяти розвитку швидкої та адекватної відповіді, як на термінальні впливи довкілля, так і на зміни енергетичних режимів самого організму дитини (А.К. Подшибякін, 1986; Л.П. Сонькін, 1990; Д.А. Фарбер, 2002 та ін.).
На думку багатьох авторів (А.А. Минх, 1977; К.П. Іванов, 1990; Ф.З. Меєрсон, 1993; Н.А. Агаджанян, 2002 та ін.), фізіологічна адаптація складає могутній резерв організму.
Загартування – ефективний немедикаментозний засіб, що дозволяє тренувати дитячий організм, удосконалювати його захисні механізми і підвищувати здатність протистояти патологічним змінам у ньому.
Дані спеціальної літератури свідчать про значну кількість джерел, присвячених вивченню впливу загартовуючих процедур на організм дитини (T. Loborewicz, 1985; А.П. Латев, 1991; Ю.Г. Фіронов, 1997; Н.А. Тупчий, 2001; Т.А. Гончарова, 2002 та ін.). Однак, у доступній нам літературі ми не зустріли джерел, що розкривають особливості впливу різних засобів загартування на організм дітей молодшого шкільного віку з різним рівнем фізичного стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАГАРТУВАННЯ В ФІЗКУЛЬТУРНО–ОЗДОРОВЧІЙ РОБОТІ З МОЛОДШИМИ ШКОЛЯРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок