Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА УКРАЇНІЗАЦІЇ 1920-х - початку 1930-х роківВ УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ

ПОЛІТИКА УКРАЇНІЗАЦІЇ 1920-х - початку 1930-х роківВ УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ

Назва:
ПОЛІТИКА УКРАЇНІЗАЦІЇ 1920-х - початку 1930-х роківВ УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,30 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Ващенко Ігор Владиславович
УДК 930.1.(477) “19”
ПОЛІТИКА УКРАЇНІЗАЦІЇ 1920-х - початку 1930-х років
В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ
07.00.06-Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертація є рукопис
 
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
кандидат історичних наук, доцент
КУДЕЛКО Сергій Михайлович
професор кафедри історіографії, джерелознавства та археології Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, заслужений працівник культури України.
Офіційні опоненти: |
Доктор історичних наук, професор
ЯКУНІН Віктор Кузьмович
Дніпропетровський національний університет, завідуючий кафедрою української історії та етнополітики
Кандидат історичних наук,
КОЛЕСНИКОВ Костянтин Миколайович Академія митної служби України, доцент кафедри
державного права і митної політики
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки
Захист відбудеться “30” травня 2001р. о 13.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ,
пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050,
м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “27” квітня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент _________________________Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Здобуття Україною незалежності, державотворчі процеси значною мірою відобразились на процесі дослідження історії. У суспільстві спостерігається зростаючий інтерес до проблеми національної історіографії. За таких обставин, за допомогою сучасних теоретико-методологічних підходів, історична наука веде активний пошук обєктивної істини, концептуально визначає характер історичного процесу на різних етапах його розвитку. Втім, на сьогоднішній день чимало проблем не вивчено, а деякі інші потребують подальшої розробки, нерідко й заміни наукової парадигми їх дослідження. Серед них - політика “українізації” 1920-х - початку 1930-х рр. Дати об’єктивну характеристику цієї проблеми можливо лише на основі творчого переосмислення всього того, що було в теорії і практиці розвязання національного питання в Україні. Слід зясувати і ті своєрідні умови, при яких здійснювалось вивчення проблеми. Науковому загалу необхідно створити спеціальні та узагальнюючі історіографічні праці з історії “українізації” на основі нових концептуальних засад, у яких було б зроблено аналіз досягнень різних історіографічних шкіл і окремих дослідників. Це сприятиме підвищенню творчої праці істориків по вивченню багаторічного досвіду національно-культурного будівництва в житті України.
Національне питання для України початку ХХ ст. було тим чинником, який викликав нестабільність, соціальний вибух у суспільстві.
Після проголошення радянської влади національна політика більшовиків в Україні мала свої особливості і специфіку, хоча тут як і всюди пріоритет як у теорії так і практиці вони віддавали класово-політичним, а не національним моментам. Сьогодні про “українізацію” пишуть одні з піднесенням інші трактують її як широкомасштабну провокацію, що була політично підпорядкована її творцям.
Саме тому 20-ті роки в історії радянської держави з її досвідом вдоволення національних прагнень викликають гостру зацікавленість як багатьох представників історичної науки, так і суспільства в цілому. Це закономірно, адже чимало проблем “українізації” перекликається з сьогоднішнім днем, коли в Україні взято курс на побудову правової демократичної держави.
Успіх його буде залежати і від того, наскільки раціонально і ефективно буде використано наш ще мало досліджений національний досвід організації культурного будівництва у минулому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЛІТИКА УКРАЇНІЗАЦІЇ 1920-х - початку 1930-х роківВ УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок