Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗВОРОТНИЙ ОСМОС У ПОЄДНАННІ З ІНШИМИ ФІЗИКО-ХІМІЧНИМИ МЕТОДАМИ ПРИ ЗНЕСОЛЕННІ СЛАБОМІНЕРАЛІЗОВАНИХ ВОД

ЗВОРОТНИЙ ОСМОС У ПОЄДНАННІ З ІНШИМИ ФІЗИКО-ХІМІЧНИМИ МЕТОДАМИ ПРИ ЗНЕСОЛЕННІ СЛАБОМІНЕРАЛІЗОВАНИХ ВОД

Назва:
ЗВОРОТНИЙ ОСМОС У ПОЄДНАННІ З ІНШИМИ ФІЗИКО-ХІМІЧНИМИ МЕТОДАМИ ПРИ ЗНЕСОЛЕННІ СЛАБОМІНЕРАЛІЗОВАНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,53 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ ТА ХІМІЇ ВОДИ ІМ. А.В. ДУМАНСЬКОГО
КУЧЕРУК ДМИТРО ДМИТРОВИЧ
УДК 541.18.045:532.71:628.165
ЗВОРОТНИЙ ОСМОС
У ПОЄДНАННІ З ІНШИМИ ФІЗИКО-ХІМІЧНИМИ МЕТОДАМИ
ПРИ ЗНЕСОЛЕННІ СЛАБОМІНЕРАЛІЗОВАНИХ ВОД
21.06.01– екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ–2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думан-ського НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук Бєляков Володимир Миколайович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу мембранних і сорбційних процесів і матеріалів;
доктор хімічних наук Міщук Наталія Олексіївна, Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, завідувач відділу електрохімії дисперсних систем.
доктор хімічних наук Цебренко Марія Василівна, Київський національний університет технологій та дизайну Міністерства освіти та науки України, професор кафедри технології переробки пластмас і опоряджувального виробництва;
Провідна установа: Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, відділ синтезу та дослідження неорганічних іонітів, м. Київ.
Захист відбудеться 04.06. 2002 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.183.01 при Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Ду-ман-ського НАН України за адресою: 03680, МСП, м. Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Ду-ман-ського НАН України (м. Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 42).
Автореферат розісланий 29.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Сафронова В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Науково-технічний прогрес розвиває продуктив-ні сили, покращує умови життя людини, але водночас викликає забруд-нення навколишнього природного середовища. Внаслідок техногенної діяль-но-сті людини постійно зростає загроза екологічної катастрофи. Охорона довкілля стала глобальною проблемою, що вимагає об’єднання зусиль усього людства для збереження життя на Землі.
Складна екологічна ситуація виникла в Україні. Це пов’язано з тим, що еко-номіка України розвивалася без належної оцінки екологічних наслідків для окремих регіонів і в цілому держави.
Проблемним в Україні є стан водного гос-подарства. Високий рівень забруднення джерел питного водопостачання, недо-статня ефективність технологій водопідготовки призводять до невисокої якості питної води в Україні, що є серйозною загрозою здоров’ю нації.
Головна причина загострення цієї проблеми полягає у зростанні ант-ропогенного впливу на водні ресурси, що спричиняється інтенсивним хі-міч-ним, біологічним і радіаційним забрудненням діючих і потенційних джерел питного водопостачання. Особливо забруднені ріки Дон-басу та Кривбасу, що перетворилися в колектори мінералізованих стічних вод.
Виходячи з вимог екологічної безпеки, беззастережному знесоленню перед скидом у відкриті водойми підлягають усі мінералізовані води. Знесоленням природних мінералізованих вод можна також вирішити проблему забезпечення питною водою населення південних регіонів України, зокрема, за умов екстремальних ситуацій.
Аналіз науково-технічної літератури показує, що найдоцільніше для цієї мети використовувати зворотний осмос. Проявляючи високу економічність і ефективність, цей метод забезпечує не тільки знесолення мінералізованих вод, але й їх очищення від більшості видів забруднень, у тому числі і радіоактивних.
Якщо технологія знесолення природних мінералізованих вод зворотним осмосом широко відображена й обгрунтована у науково-технічній літературі, то фізико-хімічні аспекти цієї проблеми, на наш погляд, потребують подальшого дослідження. Недостатня увага приділена також науковому обгрунтуванню процесів знесолення промислових стічних вод зворотним осмосом. Особливо обмеженою є інформація з питань знесолення слабомінералізованих (солевміст до 10-12 г/дм3) вод зворотним осмосом, коли з еколого-економічних міркувань виникає необхідність у комплексній переробці цих вод із метою одержання чистої води і цінних речовин, придатних для використання у народному господарстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ЗВОРОТНИЙ ОСМОС У ПОЄДНАННІ З ІНШИМИ ФІЗИКО-ХІМІЧНИМИ МЕТОДАМИ ПРИ ЗНЕСОЛЕННІ СЛАБОМІНЕРАЛІЗОВАНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок