Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РАННЬОГО ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НА ПЕРЕБІГ І НАСЛІДКИ ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ У ДОРОСЛИХ

ВПЛИВ РАННЬОГО ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НА ПЕРЕБІГ І НАСЛІДКИ ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ У ДОРОСЛИХ

Назва:
ВПЛИВ РАННЬОГО ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НА ПЕРЕБІГ І НАСЛІДКИ ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ У ДОРОСЛИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
КОВАЛЕНКО Ольга Миколаївна
УДК 616-001.17-089
ВПЛИВ РАННЬОГО ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ
НА ПЕРЕБІГ І НАСЛІДКИ ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ
У ДОРОСЛИХ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гематології та трансфузіології АМН України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Повстяний Микола Юхимович, Інститут гематології та трансфузіології АМН України, керівник відділення опікової травми.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН та АМН України, доктор медичних наук, професор Братусь Василь Дмитрович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри факультетської хірургії №2;
доктор медичних наук, професор Бігуняк Володимир Васильович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, професор кафедри ортопедії та травматології з курсом комбустіології.
Провідна установа
Інститут хірургії і трансплантології АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться 7 листопада 2002 р. о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .003.03 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця
за адресою: 01030, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім.О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий 4 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Вітовський Я.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Смертність від опіків займає третє місце серед причин загибелі людей, що настають внаслідок отримання травм. Щорічно в Україні за медичною допомогою звертається понад сто тисяч обпечених. Висока летальність, труднощі лікування, незадовільність функціональними і косметичними результатами вимагають шукати нові шляхи та методи лікування обпечених (Повстяний М.Ю., 1999; Козинець Г.П., 1999; Парамонов Б.А., 2000).
Сьогодні рівень смертності в стадії опікового шоку значно знизився, проте в стадії опікової токсемії гине до 35,5% усіх постраждалих, а в стадії септикотоксемії – до 25,5% (Філімонов А.А., 1995). При глибоких опікових ураженнях на площі до 20% поверхні тіла летальність досягає 17%, а при ураженнях до 30% – 65% і більше.
Основною причиною високої летальності обпечених є гнійно-септичні ускладнення, які пов’язані з умовами розвитку запальної реакції в зоні термічного ураження, відторгненням і розплавленням некротичного струпа, зниженням рівня природної резистентності та імунологічної реактивності організму хворого (Козинець Г.П., 1994). Накопичення токсинів тканинного і мікробного походження, розвиток інтоксикаційного синдрому призводять до наростання гематологічних порушень (Шано В.П., 2000). В дію вмикається механізм потужної мікробної колонізації опікової рани, що призводить не тільки до мікробної інтоксикації, але й до розвитку септичних ускладнень.
Традиційний метод місцевого лікування – аутодермопластика на гранулюючі ранові поверхні після самостійного відторгнення некротизованих тканин – не здатний на сьогодні запобігти вказаним проявам опікової хвороби. Загроза розвитку інфекційних ускладнень зумовила розробку нового підходу до лікування, а саме – раннього висічення некротизованих тканин, як джерела інфекції та причини розвитку опікової хвороби (Лагвилава М.Г., 1991; Самойленко Г.Е., 1998).
На сьогодні ще недостатньо вивчено вплив раннього хірургічного втручання (РХВ) на рівень ендогенної інтоксикації при опіковій токсемії, на зміни показників природної резистентності, на клінічний перебіг опікової хвороби; недостатньо обґрунтовано та сформульовано показання до РХВ; не визначено об’єми висічення некротичних тканин і строки проведення операцій залежно від глибини ран та загального стану пацієнта. Також не розроблено систему підготовки хворого до РХВ та систему компенсації гомеостазу при проведенні РХВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ РАННЬОГО ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ НА ПЕРЕБІГ І НАСЛІДКИ ОПІКОВОЇ ХВОРОБИ У ДОРОСЛИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок