Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток демократичних тенденцій в Запорозькій Січі і Гетьманщині (друга половина ХVII – початок XVIII ст.)

Розвиток демократичних тенденцій в Запорозькій Січі і Гетьманщині (друга половина ХVII – початок XVIII ст.)

Назва:
Розвиток демократичних тенденцій в Запорозькій Січі і Гетьманщині (друга половина ХVII – початок XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,96 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
cхідноукраїнський Національний університет
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
М’ЯГКА Ганна Олексіївна
УДК 94 (477.63/.65)
Розвиток демократичних тенденцій в Запорозькій Січі і Гетьманщині
(друга половина ХVII – початок XVIII ст.)
Спеціальність 07.00.01 історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
Бодрухин Володимир Миколайович,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля,
професор кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лиман Ігор Ігорович,
Бердянський державний педагогічний університет,
завідувач кафедри історії України
доктор історичних наук, доцент
Романцов Володимир Миколайович,
Маріупольський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри історичних дисциплін
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії для гуманітарних факультетів
Захист відбудеться 29.03.2007 р. о 13 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корпус 8, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (адреса: м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий 28.02. 2007 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Довжук І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період становлення і розвитку соціальної, демократичної, правової Української держави історичне минуле відіграє важливу роль. Чимало відповідей на питання про те, яким бути сучасному державотворенню, можна знайти в історії Запорозької Січі та Гетьманщини, вивчаючи, зокрема, їх державно-правові інститути: апарат управління Запорозької Січі, судові органи, їх структуру, функції та засади організації і діяльності тощо.
Всупереч тим проблемам, яких Україні довелось зазнати протягом своєї трагічної історії, українці змогли зберегти національну самобутність, а, отже, і козацькі традиції. Саме в Запорозькій Січі та Гетьманщині сформувались такі моральні засади, як побратимство, товариська рівність, обстоювання справедливості. Демократичне прийняття рішень козацькими радами, простота відносин із старшиною, повага один до одного – ці принципи обєднували українців, і вони гідні наслідування сьогодні.
Характерною особливістю організації і функціонування демократичної системи управління на українських землях в ХVІІ – ХVIII ст. була поліваріантність існуючих політичних моделей та різновекторність їх еволюції. Так, політичний устрій українських земель, що підпорядковувалися гетьманові – Гетьманщина (самоназва – Військо Запорозьке), увібравши в себе досвід функціонування військово-політичної організації Запорозької Січі, в процесі розвитку набув чимало специфічних ознак, які різнили його від свого праобразу, а також моделі організації політичних відносин в автономній у відношенні до гетьманської влади Січі. Крім того, модель організації політичної влади Гетьманщини в ході української колонізації південно-західних окраїн Московської держави була екстрапольована на Слобідську Україну. Водночас вона принципово відрізнялася від моделі політичної організації суспільства на Правобережній та в Західній Україні, які до другої половини – кінця XVIII ст. перебували під владою польського короля. У той же час, навіть у межах Правобережного регіону до початку XVIII ст. паралельно з політичною системою Речі Посполитої розвивається антисистемний по відношенню до неї козацький устрій.
Все це змушує під час розгляду історії розвитку демократичних традицій козацького устрою не лише зупинятися окремо на характеристиці регіональних особливостей, а й акцентувати увагу на перманентних трансформаціях механізму взаємодії політичних інституцій у межах окремих її складових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Розвиток демократичних тенденцій в Запорозькій Січі і Гетьманщині (друга половина ХVII – початок XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок