Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення механізму оцінки інтелектуальних активів будівельних підприємств

Удосконалення механізму оцінки інтелектуальних активів будівельних підприємств

Назва:
Удосконалення механізму оцінки інтелектуальних активів будівельних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
ТАРАРУЄВ ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 338.242: 658.14: 330.142
Удосконалення механізму оцінки інтелектуальних активів будівельних підприємств
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління
підприємствами (економіка будівництва)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Момот Тетяна Валеріївна,
Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Кендюхов Олександр Володимирович,
Донецький університет економіки і права Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри маркетингу та менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Хаустова Вікторія Євгенівна,
Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України, докторант
Захист відбудеться «__20__» __червня_ 2008 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.089.01 в Харківській національній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12, зала засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської національної академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий «__20__» __травня__2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Момот Т.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Визначальною рисою сучасного розвитку всіх без винятку розвинених країн є зростання ролі інтелектуальної економіки, яка поряд з теоретичними і прикладними питаннями формування та функціонування інтелектуального капіталу, вивчає проблеми розробки інтелектуальних продуктів, захисту прав інтелектуальної власності, удосконалення методів оцінки вартості інтелектуальних активів, формування ціни таких активів, створених на підприємстві. Розвиток багатоукладної економіки України, з орієнтацією на послідовне інтегрування до світового ринку, неможливий без перетворення будівельного комплексу в інвестиційно привабливу та інноваційно придатну галузь з потужним взаємообміном матеріалами, технологіями, об’єктами інтелектуальної та промислової власності будівельних ринків різних країн. Тому особливої актуальності набуває формування інноваційно-інвестиційної інфраструктури та створення сучасної системи оцінки вартості інтелектуальних активів будівельних підприємств, що забезпечить захист інтелектуальної власності і технологічних нововведень, створить умови для розширення конкуренції на базі інновацій, оптимізує фінансові, матеріальні і трудові ресурси для їх розвитку.
Останнім часом у практиці підприємницької діяльності все частіше виникають проблеми, пов’язані з оцінкою вартості, що необхідна за таких обставин, як: приватизація (корпоратизація) або відчуження інтелектуальних активів; включення їх до статутного фонду; оцінка та переоцінка інтелектуальних активів з метою повного обліку всіх активів підприємства; а також визначення збитків від порушення прав на їх використання тощо. Необхідність оцінки вартості інтелектуальних активів виникає також у разі внесення їх до інноваційних, інвестиційних проектів; у разі розширення ринків збуту (шляхом надання франшизи тощо); у разі страхування, передачі в заставу з метою отримання кредитів; у разі банкрутства підприємства в процесі його ліквідації з метою задоволення позовів кредиторів. При цьому розрахунки вартості інтелектуальних активів, здійснені з певною метою, не можуть бути використані для досягнення інших.
Аналіз сучасних методів оцінки інтелектуальних активів показав, що при їх розробці недостатньо враховується галузева специфіка інтелектуальних активів та особливості їх використання будівельними підприємствами, що приводить до ускладнення практичного застосування цих методів і виникнення проблем, пов’язаних з визначенням ринкової вартості таких активів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Удосконалення механізму оцінки інтелектуальних активів будівельних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок