Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічне забезпечення успіху в навчанні молодших школярів у творчій спадщині В.О.Сухомлинського

Педагогічне забезпечення успіху в навчанні молодших школярів у творчій спадщині В.О.Сухомлинського

Назва:
Педагогічне забезпечення успіху в навчанні молодших школярів у творчій спадщині В.О.Сухомлинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ТКАЧУК ЛАРИСА ВАСИЛІВНА
УДК 37 (09) (477)
Педагогічне забезпечення успіху в навчанні молодших школярів
у творчій спадщині В.О.Сухомлинського
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.
Науковий керівник: |
доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, ректор.
Офіційні опоненти: |
доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології особистості ім.П.Р.Чамати;
кандидат педагогічних наук, член-кореспондент АПН України
Хайруліна Василина Миколаївна,
Український колеж імені Василя Сухомлинського, директор.
Провідна установа: |
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 08.02.2001 р., о 14 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м.Київ - 53, вул. Артема, 52 д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м.Київ - 53, вул. Артема, 52 д).
Автореферат розісланий 05.01.2001 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради | Н. М.Бібік


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблема успіху в навчанні за останні роки визначилась як одна з найважливіших і перспективних у педагогічній науці і практиці. Викликано це насамперед логікою їх розвитку. На сьогодні вже недостатньо забезпечити школярів необхідною сумою знань. Важливо навчити їх вчитися, сформувати у них стійке позитивне ставлення до навчальної діяльності. Глобальною стає тенденція "вчитися досягати успіхів". Основою бачення освіти майбутнього, побудови "школи індивідуальності і варіативності" (І.Д.Бех, С.У.Гончаренко, В.Г.Кремень, В.Г.Кузь, О.Я.Савченко, О.В.Сухомлинська, М.Д.Ярмаченко) є те, що всі діти з раннього дитинства повинні навчитися досягати успіху.
У Державній національній програмі "Освіта. (Україна XXI століття)", Національній програмі "Діти України", інавгураційній промові Президента України Л.Д.Кучми визначені основні завдання шкільної освіти - забезпечення умов для розвитку нахилів, здібностей і обдаровань у контексті досягнення кожною особистістю високих меж соціальної самореалізації і духовного самовдосконалення та максимально широкої реалізації природного потенціалу щодо власного інтелектуального та творчого зростання.
Узагальнення емпіричного матеріалу й методологічного арсеналу вітчизняної та зарубіжної науки, що торкаються дослідження феномена успіху, переконливо доводять актуальність і недостатню обґрунтованість його відповідно до специфіки педагогічної діяльності.
Необхідність дослідження визначеної проблеми посилюється потребою її узагальнення і розробки в історичній ретроспективі, і, зокрема, в творчій спадщині В.О.Сухомлинського, оскільки науковий аналіз і об'єктивна оцінка нагромадженого ним досвіду “педагогіки успіху” дозволяє повніше і глибше оцінити його теоретичне і практичне значення, визначити нові шляхи реалізації у навчально-виховному процесі школи ХХІ століття.
Проблема успіху є спільною для філософів, соціологів і психологів, оскільки це поняття є багатоаспектним, що обумовлюється багатозначністю, поліструктурністю, поліфункціональністю життя людини, її діяльності.
Для з’ясування філософських аспектів феномена успіху велике значення мають роботи Є.І.Головахи, І.С.Кона, Г.Л.Тульчинського, Л.В.Сохань.
У працях таких відомих дослідників, як К.А.Абульханова-Славська, Б.Г.Ананьєв, П.К.Анохін, В.Г.Асєєв, А.А.Бодальов, Л.І.Божович, В.К.Вілюнас, Л.С.Виготський, Б.І.Додонов, О.В.Запорожець,О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Педагогічне забезпечення успіху в навчанні молодших школярів у творчій спадщині В.О.Сухомлинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок