Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ „МАЛОЇ” ПРОЗИ МЕРІ ШЕЛЛІ

ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ „МАЛОЇ” ПРОЗИ МЕРІ ШЕЛЛІ

Назва:
ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ „МАЛОЇ” ПРОЗИ МЕРІ ШЕЛЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,08 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРОНОВА ЗОЯ ЮРІЇВНА
УДК: 820 – 32 Шеллі
ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ „МАЛОЇ” ПРОЗИ МЕРІ ШЕЛЛІ
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Потніцева Тетяна Миколаївна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович,
Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича,
завідувач кафедри зарубіжної літератури,
слов’янської філології та порівняльного
літературознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Василина Катерина Миколаївна
Запорізький національний університет,
доцент кафедри англійської філології.
Захист відбудеться “15” жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 Дніпропетровського національного університету (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49027, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий 10 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ Глушко О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний етап розвитку вітчизняного та зарубіжного літературознавства характеризується підвищенням інтересу до постатей письменників, чия творча спадщина повністю ще не повернута читачеві. Вивчення матеріалів, присвячених „малій” прозі Мері Шеллі, дозволяє стверджувати, що тема жанрового розмаїття англійської романтичної літератури, взаємодії жанрів у контексті епохи та в межах творчості окремого письменника залишається маловивченою.
Актуальність теми дисертації обумовлюється зростанням загального наукового інтересу до різножанрової творчості Мері Шеллі – письменниці, за якою в історії англійської (і не тільки англійської) літератури міцно закріпилася репутація „авторки одного роману” – „Франкенштейна”, що приніс їй світове визнання.
Дослідники творчості авторки „Франкенштейна”, а саме, Р.Ґарнетт, Ч.Робінсон, А.Фіш, К.А.Меллор, Б.Беннетт суголосні у тому, що літературна спадщина М.Шеллі відзначається яскравою індивідуальністю, багатогранністю та різножанровістю, в ній знайшли цікаве художнє відображення ті суттєві процеси, які відбувалися в англійській літературі першої половини ХІХ ст., зокрема зміна естетичних позицій від романтизму до літератури вікторіанського періоду. У цьому розумінні найбільший інтерес серед творів М.Шеллі становлять саме її оповідання, що практично ще й досі не досліджені як на поетикальному рівні, так і в площині генологічній. Малий текстовий формат цих творів, які органічно вписуються у загальну жанрову парадигму так званої „romantic short story” і водночас несуть на собі відбиток суто авторської індивідуальності, дозволяє чіткіше простежити динаміку естетичних зрушень, що мали місце в англійському літературному просторі першої половини ХІХ століття.
Сьогодні, в умовах методологічного плюралізму, коли пожвавлення діалогу між представниками різних наукових шкіл та літературознавчих традицій сприяє збагаченню арсеналу дослідницьких стратегій, спостерігається потяг до ґрунтовного перегляду традиційних критичних оцінок творчості М.Шеллі, що значною мірою зумовлюється останніми дослідженнями сучасних істориків літератури та стрімким розвитком такої галузі теоретико-літературної науки, як жанрологія.
На жаль, оповідання як жанр романтичної „малої” прози в Англії тривалий час залишається своєрідною “terra incognita” для вітчизняної науки, до сфери уваги якої потрапляють здебільшого лише есе та епістолярій романтиків.
Лаконічність і динамізм жанру, до якого у своїх творчих пошуках звертається М.Шеллі у 20-і-30-і рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ „МАЛОЇ” ПРОЗИ МЕРІ ШЕЛЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок