Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕУРЯДОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ФАКТОР РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

НЕУРЯДОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ФАКТОР РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

Назва:
НЕУРЯДОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ФАКТОР РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Новохацький Володимир Дмитрович
УДК 324
НЕУРЯДОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ФАКТОР
РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук.
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кирилюк Федір Михайлович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Денисенко Валерій Миколайович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
професор кафедри політології;
кандидат політичних наук, доцент
Кривошеїн Віталій Володимирович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри політології.
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 8 червня 2005 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. 30.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці ім. О. Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий 5 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент ШЕПЄЛЄВ М.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політичні перетворення в Україні, що символізуються “помаранчевою революцією” листопада-грудня 2004 року, є найбільш значним і масштабним свідченням якісно нового етапу в процесі становлення і розвитку громадянського суспільства в Україні. Вони також переконливо підтверджують виключно важливу роль неурядових організацій у демократичних процесах, що розгортаються в українському суспільстві. Саме це робить вочевидь актуальним комплексне дослідження ролі неурядових організацій у розбудові громадянського суспільства в сучасній Україні.
Звернення до цієї проблематики в повній мірі відповідає тенденціям розвитку світової і вітчизняної політичної науки, адже саме останнє десятиліття ХХ ст. та початок ХХІ ст. ознаменувались значним підвищенням інтересу до проблем громадянського суспільства, насамперед у країнах Східної Європи. Тема, яка довгий час перебувала поза полем зору вітчизняних дослідників, отримала надзвичайну популярність. Суспільно-політичні зрушення, які відбулися в країнах колишнього соціалістичного табору після 1991 року, надали можливість науковцям акцентувати свою увагу на дослідженні проблем громадянського суспільства, не боячись цензури або неприйняття з боку влади. За останні роки науковцями пострадянських країн видано кілька фундаментальних праць як індивідуального, так і колективного характеру, в яких аналізуються сутність, історія становлення і розвитку громадянського суспільства, соціокультурні аспекти його формування, зв'язок з утвердженням демократії та правової держави, зарубіжний досвід.
У вітчизняному суспільствознавстві праці з проблематики громадянського суспільства з'являються переважно у другій половині 90-х років. Частково вони повторюють тематику російських досліджень, серед якої здебільшого переважає розгляд взаємовідносин громадянського суспільства і правової держави у процесі їх формування в Україні. Разом із тим з'являються і нові мотиви аналізу: аналіз стосунків громадянського суспільства і особистості, розвитку національних і екологічних процесів у громадянському суспільстві, соціально-політичного забезпечення становлення громадянського суспільства, взаємовідношення вітчизняного і європейського досвіду побудови громадянського суспільства.
Однак, незважаючи на пожвавлення у дослідженні проблеми, нові здобутки науковців мало прислужилися політикам-практикам, оскільки структурно-функціональний аспект проблеми громадянського суспільства так і залишився поза увагою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕУРЯДОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ФАКТОР РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок