Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ

ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАТВІЄНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 911.5/.9:30/33(477)
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОЇ
ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ
11.00.02 - економічна та соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
географічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної та соціальної географії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Олійник Ярослав Богданович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
декан географічного факультету, завідувач кафедри
економічної та соціальної географії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Жупанський Ярослав Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри географії і картографії України.
 
кандидат географічних наук, доцент
Загородній Володимир Васильович,
Київський національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри економічної та соціальної географії.
Провідна установа – Інститут географії НАН України,
відділ суспільно-географіч------них досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться “22“ січня 2001 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильків-ська, 90, географічний факультет, ауд. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національно-го університету імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Воло-ди--мирська, 58).
Автореферат розісланий “20” грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор Іщук С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі, в умовах становлення та цілісного розвитку незалежної України, особливої ваги набуває вивчення становлення і розвитку вітчизняної науки – головної ланки, що забезпечує загальний, безперервний і необхідний розвиток суспільства, складову частину його духовної культури. Вирішення у цьому контексті багатоаспектної проблеми дослідження формування і розвитку української економіко-географічної школи має не лише науково-пізнавальне, культурно-виховне, але й важливе державне значення. Її розв’язання полягає у проведенні глибокого всебічного аналізу, що передбачає оцінку розвитку української економічної і соціальної географії на основі застосування певних принципів дослідження – виявлення якісних етапів розвитку економічної географії, ролі окремих лідерів та їх шкіл, що формували регіональні осередки економіко-географічної науки.
На різних етапах розвитку суспільної географії України змінювалися уявлення про її об’єкт та предмет, структуру, основні завдання. Виникнувши з потреб накопичення й систематизації відомостей про географію народів півдня України вона постійно поглиблювала й розширювала дослідження територіальної організації просторових процесів та форм організа-ції життєдіяльності людей. В останні роки посилився акцент наукових досліджень на соціальні аспекти територіальної організації життя суспільства.
Сучасна суспільна географія сформувалася на основі двох напрямків розвитку: історичного та географічного. Одним із її завдань є осмислення та вивчення теоретико-методичних основ її формування і розвитку.
Висвітлення цих питань знайшло відображення в процесі викладання географії. З цією метою розроблені окремі спецкурси: “Історія географічних досліджень і географічної науки в Україні” (Жупанський Я.І.), “Розвиток суспільно-географічної думки в Україні” та “Основи теорії суспільної географії” (Пістун М.Д.), “Основи суспільної географії” (Олійник Я.Б., Степаненко А.В.), “Історична суспільна географія” (Гуцал В.О.). Феномен дослідження формування української географії представлений О.І.Шаблієм в Українському Вільному Університеті (Мюнхен).
Значною мірою дослідженням особливостей становлення і розвитку української географічної науки сприяли проведені наукові конференції присвячені 95-річчю від дня народження В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ І СОЦІАЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок