Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДНО–МАРГАНЦЕВОГО ЕЛЕКТРОДА В ЛУЖНИХ ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ

ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДНО–МАРГАНЦЕВОГО ЕЛЕКТРОДА В ЛУЖНИХ ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ

Назва:
ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДНО–МАРГАНЦЕВОГО ЕЛЕКТРОДА В ЛУЖНИХ ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,50 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Костиря Марина Валеріївна

 
УДК 541.546
 
ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДНО–МАРГАНЦЕВОГО ЕЛЕКТРОДА В ЛУЖНИХ ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ
05.17.03 – технічна електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук

Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті транспортних систем і технологій Національної академії наук України “Трансмаг” та Українському державному хіміко-технологічному університеті,
м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Кошель Микола Дмитрович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедри технічної електрохімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Барсуков В'ячеслав Зіновійович,
Київський національний університет технології і дизайну,
завідувач кафедри електрохімічної енергетики
доктор технічних наук, професор
Сахненко Микола Дмитрович,
Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”, професор кафедри технічної електрохімії.
Провідна установа: Національний технічний університет “Київський
політехнічний інститут”,
кафедра технології електрохімічних виробництв.
Захист відбудеться “ 17 ” лютого 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “ 13 ” січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініелле І.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хімічні джерела струму (ХДС) широко використовуються як автономні джерела енергії в різноманітних областях техніки і виробництва.
Сьогодні найбільш масовим типом хімічних джерел струму для побутової техніки є первинні манган-цинкові елементи системи MnО2–Zn (МЦЕ). Їх широке поширення обумовлене низькою вартістю, як самих активних речовин, так і технології виробництва разом з високими енергетичними характеристиками, екологічною безпекою і простотою технології утилізації. Питома енергія манган-цинкових елементів перевищує 100 Вт·год/кг. Останні досягнення в області технології і захисту від корозії дозволили сьогодні не тільки цілком відмовитися від застосування ртуті для захисту цинкового електрода від саморозряду, але й одночасно набагато збільшити збереження манган-цинкових елементів. Завдяки постійному удосконаленню, МЦЕ дотепер успішно конкурують з новими більш енергоємними, але набагато дорожчими літієвими системами.
Не припиняються і спроби створення акумуляторів з манган-діоксидним електродом (МД-електродом) і різними анодними матеріалами – цинком, кадмієм, залізом. Такі акумулятори могли б бути істотно дешевші й екологічно безпечніші в порівнянні з існуючими свинцево-кислотними і лужними нікель-залізними. Вони могли б конкурувати з традиційними ХДС в областях застосування, що вимагають не стільки високої питомої енергії, скільки екологічної безпеки і низької вартості. Такою областю широкомасштабного застосування є, наприклад, залізничний транспорт, де сьогодні використовуються нікель-залізні акумулятори з питомою енергією 30–50 Вт·год/кг і обмеженим ресурсом циклування.
Україна є одним із самих багатих регіонів у світі за запасами марганцевих і залізних руд. Тому створення манган-залізних акумуляторів із задовільними енергетичними параметрами відповідало б інтересам народного господарства.
Прогрес в області джерел струму з манган-діоксидними електродами, підвищення їх електрохімічних характеристик можливі в результаті спрямованої зміни властивостей катодного матеріалу. Відомо безліч способів модифікування самого манган діоксиду. Усі вони відрізняються складністю і являють собою послідовність декількох технологічних операцій у попередній обробці вихідної сировини – хімічного (ХМД) чи електролітичного (ЕМД) манган діоксиду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДНО–МАРГАНЦЕВОГО ЕЛЕКТРОДА В ЛУЖНИХ ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок