Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНІ ЗАСОБИ ВІДОБРАЖЕННЯ СИТУАЦІЇ ЗМІНА МАТРИМОНІАЛЬНОГО СТАНУ В АНГЛІЙСЬКІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ХХ СТОЛІТТЯ (лінгвокогнітивний та комунікативно-прагматичний аспекти)

МОВНІ ЗАСОБИ ВІДОБРАЖЕННЯ СИТУАЦІЇ ЗМІНА МАТРИМОНІАЛЬНОГО СТАНУ В АНГЛІЙСЬКІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ХХ СТОЛІТТЯ (лінгвокогнітивний та комунікативно-прагматичний аспекти)

Назва:
МОВНІ ЗАСОБИ ВІДОБРАЖЕННЯ СИТУАЦІЇ ЗМІНА МАТРИМОНІАЛЬНОГО СТАНУ В АНГЛІЙСЬКІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ХХ СТОЛІТТЯ (лінгвокогнітивний та комунікативно-прагматичний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ЯКУБА ВАЛЕНТИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 811.111 + 81.42
МОВНІ ЗАСОБИ ВІДОБРАЖЕННЯ СИТУАЦІЇ
ЗМІНА МАТРИМОНІАЛЬНОГО СТАНУ
В АНГЛІЙСЬКІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ХХ СТОЛІТТЯ
(лінгвокогнітивний та комунікативно-прагматичний аспекти)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, кафедра
теорії та практики перекладу з англійської мови, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Колєгаєва Ірина Михайлівна,
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, кафедра лексикології та стилістики англійської мови,
завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Гнаповська Людмила Вадимівна,
Українська академія банківської справи (м. Суми)
Національного Банку України,
кафедра англійської філології, доцент
Провідна установа Ужгородський національний університет,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра англійської філології, м. Ужгород
Захист відбудеться “19” жовтня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-5, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розіслано “15” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
профессор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена встановленню лінгвокогнітивних та комунікативно-прагматичних властивостей лексичних засобів відображення референтної ситуації ЗМІНА МАТРИМОНІАЛЬНОГО СТАНУ (надалі ЗМС) в англійській прозі ХХ століття. У сучасній лінгвістиці ситуація визначається як частина концептуальної картини світу (Ж.Фоконьє), як референтне (Л.В.Боброва, Л.В.Гнаповська), текстове (О.П.Воробйова), дискурсивне (Л.Л.Кривоновська, Ю.М.Маринін) відтворення позамовної дійсності. Ситуація ЗМС втілюється у фрагменті тексту мовними засобами, упорядкованими у певній послідовності для реалізації окремої комунікативної настанови. У сучасній англійській художній прозі описуються вербальні й невербальні складники референтної ситуації ЗМС, яка охоплює одруження, розлучення та овдовіння, а також відтворюється мовлення персонажів, як учасників цієї ситуації.
Сукупний розгляд засобів текстового втілення різних проявів зміни матримоніального стану дає змогу узагальнити їхні лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні особливості. Таке поєднання дозволяє також виявити аломорфні та ізоморфні риси у використанні лексичних одиниць на позначення компонентів розглянутої інтегрованої ситуації, у побудові відповідних комунікативних стратегій і тактик, у визначенні ролі засобів невербального спілкування в художніх описах зміни матримоніального стану.
У сучасних лінгвістичних студіях досліджувалися лінгвокультурологічні (О.А.Плотнікова, О.В.Тищенко) і міжкультурні (І.Корчагіна, П.Фесті) аспекти весільної лексики та вивчалися її семантичні особливості (М.Джонсон, Дж.Лакофф). Частково були встановлені семантичні аспекти опису ситуації овдовіння в американській художній прозі (Л.Б.Овакимян). Окремо висвітлювалися особливості весільної комунікації (Дж.Маккоулі, Б.М.Хаггет), яка у межах теорії мовленнєвих актів (Дж.Остін, Дж.Серль) визначається як типовий декларатив. Однак у проведених дослідженнях семантичних і лінгвопрагматичних властивостей ситуації ЗМС, мовний та текстовий аспекти відображення ситуацій розлучення й овдовіння не отримали висвітлення у комунікативно-прагматичному ракурсі, а мовні засоби текстового втілення ситуації весілля вивчалися лише фрагментарно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОВНІ ЗАСОБИ ВІДОБРАЖЕННЯ СИТУАЦІЇ ЗМІНА МАТРИМОНІАЛЬНОГО СТАНУ В АНГЛІЙСЬКІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ХХ СТОЛІТТЯ (лінгвокогнітивний та комунікативно-прагматичний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок