Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕханізми перемагнічування аморфних стрічок з гелікоїдальною магнітною анізотропією

МЕханізми перемагнічування аморфних стрічок з гелікоїдальною магнітною анізотропією

Назва:
МЕханізми перемагнічування аморфних стрічок з гелікоїдальною магнітною анізотропією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,16 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК
та МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Леміш Павло Володимирович
УДК 537.624.9
 
МЕханізми перемагнічування аморфних стрічок
з гелікоїдальною магнітною анізотропією
01.04.11 – магнетизм
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук

Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Жметко Дмитро Миколайович
доцент кафедри фізичного матеріалознавства
Запорізький національний університет
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Вовк Андрій Ярославович
Інститут магнетизму НАН України та МОН України
старший науковий співробітник відділу фізики плівок
кандидат фізико-математичних наук
Перекос Анатолій Омелянович
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
старший науковий співробітник відділу будови
та властивостей твердих розчинів
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.248.01 при Інституті магнетизму НАН України та МОН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “24” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.248.01
кандидат фізико-математичних наук Л.Є. Козлова


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одним з важливих завдань фізики магнітних середовищ є створення матеріалів з високим значенням магнітної сприйнятливості та розробка методів зменшення магнітних втрат в них у відповідності до вимог практичного застосування в магніто-електронних перетворювачах та магніто-проводах. Майже ідеальними мігнітом’якими матеріалами є стрічки із аморфних і нанокристалічних сплавів на основі кобальту або заліза. Їх широкому використанню сприяє відносно дешевий спосіб виготовлення. В аморфних стрічках з нульовою магнітострикцією мінімальні втрати на вихрові струми досягаються у випадку, коли процес перемагнічування здійснюється однорідним повертанням
спонтанної намагніченості. Проте такий механізм перемагнічування може бути неприйнятним, якщо необхідна висока магнітна проникність.
Раніше було показано [1*], що при імпульсному перемагнічуванні в кристалічних стрічках при збільшенні амплітуди прикладеного поля відбувається перехід від смугової до шаруватої (сендвіч-структура) доменної структури. В останній доменні стінки паралельні головній поверхні стрічки. Цим забезпечується менший час обернення напрямку магнітного потоку та нижчі магнітні втрати. Отже реалізація шаруватої доменної структури в аморфних стрічках з малою товщиною (20-30 мкм) має практичний інтерес. Між тим детальних досліджень з цієї теми бракує, оскільки пряме спостереження такої доменної структури при динамічному перемагнічуванні ускладнене. Крім того, в аморфних стрічках механізм формування шаруватої доменної структури може виявитись принципово іншим, оскільки фізичні параметри кристалічних і аморфних матеріалів значною мірою відрізняються. У зв’язку з цим дана робота, присвячена встановленню фізичних критеріїв контролю магнітних характеристик аморфних стрічок, які забезпечують зменшення втрат на вихрові струми, зменшення часу перемагнічування, та можливість розширення їх робочого частотного інтервалу, є актуальною.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках тематики кафедри фізичного матеріалознавства Запорізького національного університету та в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи „Механізми перемагнічування і магнітні властивості аморфних і кристалічних магнітом’яких матеріалів з шаруватою доменною структурою” (№ держреєстрації 0106У008387).
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕханізми перемагнічування аморфних стрічок з гелікоїдальною магнітною анізотропією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок