Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОКРИННОЇ ЧАСТИНИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ У ЩУРІВ З ПЕРЕНЕСЕНИМ ХРОНІЧНИМ ПРЕНАТАЛЬНИМ СТРЕСОМ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОКРИННОЇ ЧАСТИНИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ У ЩУРІВ З ПЕРЕНЕСЕНИМ ХРОНІЧНИМ ПРЕНАТАЛЬНИМ СТРЕСОМ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОКРИННОЇ ЧАСТИНИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ У ЩУРІВ З ПЕРЕНЕСЕНИМ ХРОНІЧНИМ ПРЕНАТАЛЬНИМ СТРЕСОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут фізіології ім. акад. О.О.Богомольця
ТИХОНОВСЬКА Марина Анатоліївна
УДК 616-008.6-092]:
577.175.722:612.122.1
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОКРИННОЇ ЧАСТИНИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ У ЩУРІВ З
ПЕРЕНЕСЕНИМ ХРОНІЧНИМ ПРЕНАТАЛЬНИМ СТРЕСОМ
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті
Міністерства охорони здоров‘я України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
АБРАМОВ Андрій Володимирович,
Запорізький державний медичний університет, професор кафедри патологічної фізіології

Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН та АМН України,
доктор медичних наук, професор
РЕЗНИКОВ Олександр Григорович
завідувач відділу ендокринології репродукції та адаптації Інституту ендокринології та обміну речовин
ім. В.П.Комисаренка АМН України

доктор медичних наук, професор
ТКАЧУК Світлана Сергіївна,
Буковинський державний медичний університет,
професор кафедри нормальної фізіології

Провідна установа: Інститут геронтології АМН України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться „7” червня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.198.01 при Інституті фізіології ім. акад. О.О.Богомольця НАН України (01024, Київ, вул. акад. Богомольця, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім. акад. О.О.Богомольця НАН України (01024, Київ, вул.. акад. Богомольця, 4)
Автореферат розісланий „4” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О.Сорокіна-Маріна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кількість хвороб, виникнення яких пов’язано з порушенням процесів індивідуального розвитку організму, безперервно зростає. Серед них домінує вроджена патологія, в структурі якої значна питома вага належить вадам розвитку, що обумовлені патогенним впливом тератогенних, ембріотоксичних та фетотоксичних факторів (Резніков О.Г., 2004).
Індивідуальний розвиток організму від запліднення до зрілості залежить не тільки від наслідуваних факторів, але й від умов формування в ранньому онтогенезі. Цей процес здійснюється по типу гормонально-медіаторного імпринтингу нейроендокринної регуляції в так звані “критичні періоди” розвитку організму людини та тварин (Резников А.Г., 1982-2004). Під впливом гормонів, цитокінів, нейротрансміттерів та інших фізіологічно активних речовин відбувається модифікація специфічних властивостей клітин, програмується їх диференціація та певний рівень реактивності, тобто чутливості до фізіологічних збудників (Dorner G., Gotz F., Rohde W., 1990).
До найбільш важливих імпринтингових факторів можна віднести стрес, який переживає материнський організм та опосередковано внутрішньоутробний плід, тобто пренатальний стрес (Ward I.L., 1972). Термін “пренатальний стрес” вперше з’явився в 70-х роках і означав порушення статевої поведінки. Нині він включає комплекс різноманітних морфологічних, нейрохімічних, ендокринних, метаболічних змін. Тому вивчення синдрому пренатального стресу, як фактору ранньої модифікації нейроендокринних функцій, його онтогенетичних та генетико-еволюційних аспектів складає безперечний інтерес.
За даними літератури у нащадків щурів пренатальний стрес призводить до змін щільності розподілу глюкокортикоїдних рецепторів гіппокампу, обігу катехоламінів в головному мозку, адренергічної реактивності, а також розмірів так званих секс-диморфних ядер в преоптичній частині мозку, зміни вмісту ? ендорфіну, ?-предсердного натрійуретичного пептиду в структурах мозку, зміни статевого диференціювання печінки щодо функціонування системи ферментів мікросомального окислення та інше. (Ohkawa T., Rohde W., Gotz F., 1988, Резников А.Г., Пишак В.П., Носенко Н.Д., Ткачук С.С., Мыслицкий В.Ф., 2004). Ці зміни можуть призвести до численних ранніх і віддалених наслідків, як у самців, так і у самок щурів. До них відносять посилення агресивної поведінки, бі- або гомосексуальну поведінку у самців, демаскулінізацію і/або фемінізацію нейроендокринних функцій, а також зміни адренокортикальної реакції на гострий стрес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ЕНДОКРИННОЇ ЧАСТИНИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ У ЩУРІВ З ПЕРЕНЕСЕНИМ ХРОНІЧНИМ ПРЕНАТАЛЬНИМ СТРЕСОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок