Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> кооперативний рух Правобережної України У 1860-ті – 1914 РОКИ 

кооперативний рух Правобережної України У 1860-ті – 1914 РОКИ 

Назва:
кооперативний рух Правобережної України У 1860-ті – 1914 РОКИ 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО  
МАГАСЬ-ДЕМИДАС ЮЛІЯ ІВаНІВНА
УДК 94 (477.4) “1860/1914”: 334 
кооперативний рух Правобережної України
У 1860-ті – 1914 РОКИ 
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Кам’янець-Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Федьков Олександр Миколайович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Половець Володимир Михайлович,
Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри
українознавства і політології
кандидат історичних наук, доцент
Десятніков Іван Валерійович,
Східноєвропейський університет економіки
і менеджменту, завідувач кафедри туризму
Захист відбудеться “9” квітня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, кім. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22)
Автореферат розісланий “7” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За умов глибоких соціально-економічних і політичних змін, що відбуваються в сучасному українському суспільстві, спостерігається посилення інтересу до економічної історії українського народу. Це спричинило активізацію досліджень у цьому напрямку. Оскільки кооперація Правобережжя була невід’ємним елементом господарства українських земель другої половини ХІХ – початку ХХ ст., її вивчення є необхідним для формування повної картини історії розвитку економіки України.
Необхідність вивчення проблем кооперативного руху зумовлена сучасними економічними перетвореннями у нашій державі. За наявності кризових явищ у сільському господарстві та промисловості, низького рівня життя основної частини населення, неефективності економічних реформ, особливої актуальності набувають такі риси, як підприємливість та ініціативність. Оскільки в колишньому Радянському Союзі держава вирішувала за громадян більшість політичних і соціально-економічних проблем, значна частина українців не звикла виявляти ініціативу, тому їй за сучасних умов важко змінити свої життєві позиції. Чудовим зразком самоорганізації населення є кооперація. Зокрема, сільськогосподарські кооперативи можуть стати однією з форм організації виробництва у реформованому сільському господарстві, а кредитні спілки можуть надати необхідну фінансову допомогу молодому приватному підприємництву. Проте для ефективного втілення кооперативних ідей у життя необхідно вивчити історичний досвід, щоб урахувати помилки і перейняти позитивні ініціативи.
Тема дисертації є актуальною, оскільки на сьогоднішній день немає наукової праці, яка б цілісно розглядала розвиток кооперації на Правобережній Україні протягом зазначеного періоду. Постала необхідність проаналізувати діяльність різних форм кооперативних установ краю, їх взаємовідносини із державними, політичними інституціями, простежити віхи їхнього розвитку.
Отже, обрана для вивчення тема має наукове, практичне, суспільно-політичне значення, чим і обумовлена її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно наукової проблематики кафедри історії України Кам’янець-Подільського державного університету. Вона узгоджується із темою наукового пошуку відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст. Інституту історії України НАНУ “Влада і суспільство на українських землях у ХІХ – на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: кооперативний рух Правобережної України У 1860-ті – 1914 РОКИ 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок