Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ОГІЄНКА

ВИХОВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ОГІЄНКА

Назва:
ВИХОВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ОГІЄНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КУЧИНСЬКА Ірина Олексіївна
УДК 37.017.92 (09)
ВИХОВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ
У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ОГІЄНКА
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор,
академік АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
академік-секретар Відділення АПН України;
кандидат педагогічних наук, ст. науковий співробітник
Філоненко Сергій Миколайович, проректор Міжрегіональної Академії управління персоналом.
Провідна установа: Волинський державний університет ім. Л. Українки,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться “12” жовтня 2000 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (м.Київ, вул. Артема, 52А ).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий “11” вересня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.П.Легкий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Сьогодні, коли дефіцит духовної культури усвідомлюється як одна з головних перешкод на шляху оновлення суспільства, духовний розвиток особистості виступає одним із найактуальніших завдань сучасної школи.
Вже не викликає сумніву необхідність гуманітаризації, гуманізації освіти в цілому. Школа має зробити рішучий поворот до формування високоморальної особистості, індивідуальності учня. Необхідно оновлювати зміст освіти шляхом перенесення основного акценту на конкретну людину, використовуючи духовні цінності.
В цьому контексті розв’язання проблеми виховання духовних цінностей особистості школяра неможливе без глибокого дослідження і впровадження в життя педагогічного набутку минулого. Вивчення історії виникнення педагогічних ідей визначних діячів дає можливість усвідомити, якими шляхами і через які труднощі пройшла передова педагогічна думка, перш ніж людство змогло виробити цілісну педагогічну теорію і відповідно до неї побудувати систему навчання і виховання.
Вагомим внеском до історії вітчизняної педагогічної думки є спадок видатного релігійного, громадського та державного діяча, поета й перекладача, лінгвіста й філософа, педагога й історика, етнографа й богослова, первоієрарха українського православ’я Івана Івановича Огієнка (1882-1972).
Слід відзначити, що І.І.Огієнко працював учителем, доцентом, професором першого українського університету в м.Києві (1909-1918р.р.), ректором Кам’янець-Подільського університету (1918-1920р.р.), займав посаду міністра освіти (1918-1919р.р.) та міністра віросповідань (1919-1924р.р.) в Україні, був головноуповноваженим уряду УНР в останній рік його існування, деканом Колегії Св. Андрія Первозванного у Вінніпезі, Митрополитом Холмщини та Підляшшя і залишив багату спадщину з різних галузей гуманітарної науки (історії і державотворення, мови і літератури, релігієзнавства, українознавства та педагогіки). Про що яскраво свідчить бібліографія його наукових праць, яка сягає понад 1500 найменувань.
Найбільш відомими є праці І.Огієнка: “Українська культура” (Київ, 1918), “Українська церква” (Київ, 1918) , “Історія українського друкарства” (Львів, 1925), “Наука про рідномовні обов’язки” (Жовква, 1936), “Українська літературна мова” (Вінніпег, 1950), “Книга нашого буття на чужині” (Вінніпег, 1956), “Дохристиянські вірування українського народу” (Вінніпег, 1965) та інші.
Православну церкву вчений розглядав як неодмінний компонент процесу формування “свідомої української нації”. Саме І.Огієнко (митрополит Іларіон) чітко визначив ті риси, які характеризують Українське православ’я, а саме: демократизм, соборноправність, євангелісткість, побутовість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ ДІТЕЙ І МОЛОДІ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ОГІЄНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок