Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ СОЦІАЛЬНЕ ІСНУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ СОЦІАЛЬНЕ ІСНУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

Назва:
ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ СОЦІАЛЬНЕ ІСНУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Університет внутрішніх справ МВС України
ЧОРНООЧЕНКО Світлана Іванівна
УДК 347. 466
ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА,
ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ СОЦІАЛЬНЕ ІСНУВАННЯ
ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
Спеціальність12.00.03 — цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків — 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Університеті внутрішніх справ МВС України (м.Харків).
Науковий керівник — кандидат юридичних наук, доцент
Самойленко Володимир Михайлович,
Чернігівський державний інститут
економіки та управління,
доцент факультету правознавства
Офіційні опоненти: — доктор юридичних наук, професор
Дзера Олександр Васильович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри цивільного права —
кандидат юридичних наук, доцент
Васильченко Віталій Васильович,
Дніпропетровський юридичний
інститут МВС України,
начальник кафедри
цивільно-правових дисциплін
Провідна установа — Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків)
Захист відбудеться “2 ” грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .700.03 при Університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “30” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Конституція України шляхом закріплення у ст.3 положення про те, що життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека людини є найвищою соціальною цінністю, заклала принципово нові підвалини розвитку і зміцнення правової, демократичної, соціальної держави. Тим самим положення Конституції засвідчують намагання незалежної держави відійти від зверхніх поглядів на саму людину як гвинтика державного механізму та права людини, що були притаманні соціальній практиці СРСР, і визнати верховенство загальнолюдських цінностей, якими є і права людини, у тому числі й права на ім’я, честь, гідність та ділову репутацію, особисте життя та його таємницю, свободу пересування та місце проживання.
Проте лише конституційного проголошення тих чи інших прав недостатньо для їх ефективного здійснення та належного захисту, оскільки нор-ми Конституції повинні підкріплюватися положеннями законів та підзаконних актів. Тому лише задіявши норми різних галузей права можна досягти практичного забезпечення всіх без винятку прав фізичної особи. Свою роль у цьому процесі покликане відіграти цивільне право, оскільки до предмета його регулювання поряд з відносинами майновими входять особисті немайнові, які опосередковуються відповідними правами. Останні складають певний блок, який входить до правового статусу особистості. Цей блок об’єднує основні права та свободи людини, що є складовими елементами цього статусу. Враховуючи те, що до теперішнього часу існуючий перелік прав і свобод людини буде дуже вузьким, виходячи з положень Конституції України, до нього слід віднести права і свободи, які не розглядалися або розглядалися частково.
Правові проблеми регулювання особистих немайнових прав людини розроблялися і продовжують розроблятись у науці цивільного права України, так і інших пострадянських країн та містяться у працях: М.М. Агаркова, Ч.Н. Азимова, С.С. Алексєєва, О.М. Бандурки, С.М. Бра-туся, В.В. Васильченка, А.П. Горшеньова, В.П. Грибанова, О.В. Дзери, Ю.Х. Калмикова, Л.О. Красавчикової, О.А. Красавчикова, В.А. Кройтора, Н.С. Кузнєцової, М.С. Малеїна, М.М. Малеїної, В.П. Слесарєва, О.А. Пі-допригори, О.О. Підопригори, О.А. Пушкіна, П.М. Рабіновича, З.В. Ромо-вської, В.М. Самойленка, К.А. Флейшиц, Р.О. Халфіної, Б.Б. Черепахіна, Я.М. Шевченко, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ СОЦІАЛЬНЕ ІСНУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок