Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБОРОНЕНА ЕПІКА В.СОСЮРИ

ЗАБОРОНЕНА ЕПІКА В.СОСЮРИ

Назва:
ЗАБОРОНЕНА ЕПІКА В.СОСЮРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Краснікова Валентина Василівна
УДК: 80.091:477
ЗАБОРОНЕНА ЕПІКА В.СОСЮРИ
Спеціальність: 10.01.01 - українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури і фольклористики Донецького державного університету
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Мишанич Степан Васильович,
Донецький державний університет,
завідувач кафедри української літератури і
фольклористики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сеник Любомир Тадейович,
Інститут українознавства НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філологічних наук
Старовойт Микола Васильович,
Львівська академія друкарства,
завідувач кафедри українознавства
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет
ім. В.Гнатюка
Захист відбудеться “31” жовтня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.051.06 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул.Університетська,1, філологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка.
Автореферат розісланий “29” вересня 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Терлак З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Усім нам добре відома пристрасть радянського партійного літературознавства до ярликування: за кожним письменником був закріплений певний ярлик-код, з якого виходили інтерпретатори його творчості. Те, що не вписувалося в ярлик "революційного демократа", "поета революції" тощо, просто відсікалося, на нього було накладене табу, збіднюючи наше уявлення про письменника, про літературний процес загалом. За В.Сосюрою міцно закріпилося звання "лірика революції", "пролетарського письменника", який тільки те й робив, що "славив звитяжну боротьбу революційного народу", "утверджував велич робітничого класу", "грізно розвінчував справжні наміри прислужників капіталізму", "славив дружбу між народами" і ще писав про кохання.
У нашій свідомості В.Сосюра все ще залишається яскравим представником поетів - ліриків нового покоління, покоління, яке було приречене пристосовуватися до умов ідеологічного керівництва літературою. Лише за останні десять років наше уявлення про В. Сосюру збагатилося новими матеріалами, фактами, творами, які дають нам підстави оцінювати постать поета всебічно, враховуючи ситуацію трагічної доби, в яку йому довелося жити і творити. Публікації забороненої спадщини поета поглибили та розширили наше розуміння його життєвої і творчої драми, яка не вписувалася ні в які партійні схеми і настанови. Особливо вдячним матеріалом до нового трактування В.Сосюри є його роман "Третя Рота", епічні поеми на історичні та біблійні теми, публіцистична поема "Розстріляне безсмертя". Епічні твори важче було підпорядковувати до вимог декретованої літератури, оскільки в центрі уваги епіки перебували проблеми людини і суспільства, проблеми історико-філософські, моральні тощо. Зрозуміло, що кращі епічні твори не друкувалися, та й ті, що були опубліковані, трактувалися критикою тенденційно. Із літературного доробку В.Сосюри радянською цензурою послідовно вилучалися автобіографічний роман “Третя Рота”, поеми “Розстріляне безсмертя”, “Мазепа”, “Махно”, “Каїн”, “Христос”, “Мойсей”, “Ваал”. Після гострої, не у всьому незаперечної критики М.Зеровим був вилучений із вибраної спадщини поета роман у віршах “Тарас Трясило”.
Десятиріччями ці твори старанно приховувалися від читача, адже у них оспівувалося романтичне минуле України, зображувалися трагічні історичні постаті, оригінально трактувалися мандрівні сюжети, в яких розроблялися етико-філософські питання, через призму національного світосприйняття осмислювалися загальнолюдські цінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАБОРОНЕНА ЕПІКА В.СОСЮРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок