Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПР ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕФЕКТІВ ТА ДОМІШОК У СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ ІЗ СТРУКТУРОЮ ПЕРОВСКІТА

ЕПР ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕФЕКТІВ ТА ДОМІШОК У СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ ІЗ СТРУКТУРОЮ ПЕРОВСКІТА

Назва:
ЕПР ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕФЕКТІВ ТА ДОМІШОК У СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ ІЗ СТРУКТУРОЮ ПЕРОВСКІТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І. М. ФРАНЦЕВИЧА
На правах рукопису
СЛІПЕНЮК Алла Михайлівна
УДК 539.2:537.226:539.219.1:538.69
ЕПР ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕФЕКТІВ ТА ДОМІШОК У
СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ ІЗ СТРУКТУРОЮ
ПЕРОВСКІТА
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича Національної академії наук України
Науковий керівник д.ф.-м.н., професор, член-кор. НАН України Глинчук Майя Давидівна ІПМ НАНУ, зав. відділом
Офіційні опоненти: д.ф.-м.н.
Брік Олександр Борисович
ІГМР НАН України, зав. відділом
д.ф.-м.н., професор
Морозовський Микола Володимирович
Інститут фізики НАНУ, ст. наук. спів.
Провідна установа: Дніпропетровський державний університет, кафедра електрофізики
Захист відбудеться 28 березня 2001 р. о 1400 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Інституту проблем матеріалознавства НАН України, 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства НАН України , 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий 21 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Падерно Ю. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Фізика сегнетоелектриків є одним з провідних розділів сучасної фізики твердого тіла. Це пов'язано як з незвичайними властивостями сегнетоелектриків, які виділяють їх з ряду інших твердих тіл, так і з можливістю широкого використання сегнетоелектриків в електронній техніці, приладобудуванні, в оптоелектроних та акустоелектроних приладах, в лазерній техніці, гідроакустиці, а також в приладах для запису, зберігання та обробки оптичної інформації.
Особливе місце займають сегнетоелектрики зі структурою перовскіту ABO3, які є, по-перше, найбільш багаточисельною групою сегнетоелектричних матеріалів та, по-друге, мають відносно просту кубічну центросиметричну структуру гратки, що дозволяє використовувати їх як модельні об`єкти досліджень. Разом з тим великі потенційні можливості сегнетоелектриків, на наш погляд, реалізовані не в повній мірі, бо деякі важливі деталі їх властивостей та поведінки, що пов'язані з дефектами структури та домішками, які суттєво впливають, а у деяких випадках і визначають, властивості матеріалів, визначені не до кінця.
Танталат калію, що має структуру перовскіту, є віртуальним сегнетоелектриком, тобто він знаходиться у параелектричній фазі у всьому інтервалі температур Т>0. Це робить його зручним об'єктом для вивчення впливу домішок на структуру решітки та її властивості, включно з індукованим домішками сегнетоелектричним фазовим переходом. Дослідження дефектів у KТaO3 має не тільки фундаментальне значення. Розуміння механізму фазового переходу, який індуковано домішками, робить можливим вирішити проблему отримання сегнетоелектричних матеріалів з наперед визначеними властивостями. Варто також відмітити, що цей матеріал є перспективним для застосування у НВЧ електроніці , так як для нього притаманні аномально низькі діелектричні втрати у поєднанні з високою діелектричною проникністю.
Стрімкий розвиток техніки в останній час привів до розвитку цілого напрямку в мікроелектроніці – функціональної електроніки з використанням матеріалів виготовлених з тонких плівок, властивості яких суттєво відрізняються від властивостей монокристалічних зразків. Фотоелектричні явища, які спостерігаються, зокрема, у плівках SrTiO3 суттєво залежать від типу та концентрації дефектів та домішок, які відіграють істотну роль у процесах переносу заряду. Але не зважаючи на це, усього кілька робіт присвячено дослідженню дефектів у цих матеріалах, відсутні в літературі і дані про дослідження сегнетоелектричних плівок методом електронного парамагнітного резонансу (ЕПР), який успішно застосовувався для виявлення домішок, а також інших дефектів кристалічної решітки.
З розвитком лазерної техніки та можливістю розробки елементів оптичної пам'яті, оптичних ключів, оптичних комп'ютерів особливий інтерес виявляється до оптично прозорих мішаних матеріалів із структурою перовскіту, таких як кераміка Pb1-xLaxZr1-yTiyO3 (ЦТСЛ (x/1-y/y)).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕПР ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕФЕКТІВ ТА ДОМІШОК У СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ ІЗ СТРУКТУРОЮ ПЕРОВСКІТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок