Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пуританський дискурс в літературі американського романтизму

Пуританський дискурс в літературі американського романтизму

Назва:
Пуританський дискурс в літературі американського романтизму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,59 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
МИХЕД ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 821. 111 (73):7.035(73)
Пуританський дискурс в літературі американського романтизму
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі світової літератури та історії культури Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Потніцева Тетяна Миколаївна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри зарубіжної літератури;
доктор філологічних наук, професор
Торкут Наталія Миколаївна,
Гуманітарний університет „Запорізький інститут
державного та муніципального управління”,
завідувач кафедри англійської філології та
зарубіжної літератури;
доктор філологічних наук, професор
Шпак Валерій Кирилович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики,
декан лінгвістичного факультету.
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра теорії та історії світової літератури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться „12” червня 2007 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий „8” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інтерес до пуританської спадщини американської літератури – одна з найбільш характерних ознак американських студій останнього століття. Поява будь-якої нової методології – “нової” чи ритуально-міфологічної критики, рецептивної естетики чи “нового історицизму”, збурення дискусій стосовно сутності і наповненості канону або дефініціювання літературного мейнстриму у його складних взаємозв’язках з гетерогенністю сучасного мультикультурного світу – на теренах історії американської літератури неминуче обертається ревізією першопочатків національної літератури, біля витоків якої, попри всілякі історично та політично коректні паліативи, залишається пуританська спадщина як визначальний чинник формування національної літератури і національної ідентичності. Цим незгасаючим інтересом обумовлена актуальність представленого дослідження, що у вітчизняній літературознавчій практиці наснажується і необхідністю оновлення традиційних інтерпретаційних парадигм та методологічних підходів.
В 1810-1860-х р., як найчастіше хронологізується література романтизму, в США з’явилась “велика література” як передчуття і свідчення інтелектуальної та творчої потужності нації. Вона фундувалась на універсальних пуританських категоріях, в яких акцентувалась окремішність, “самість” „американської людини” – self, selfhood. Про це свідчить поява суто американських понять, зафіксованих у неологізмах складних утворень – self-confident, self-credit, self-fullness, self-sufficiency, self-denial і т.д., що відгукнулись Емерсоновою концепцією “довіри до себе” (self-reliance). Так знаковий пуританський концепт, втілений у слові, зрезонував з романтичною настановою занурення в глибини людського єства, ставши універсалізуючою домінантою створюваного художнього простору Нового Світу.
Це була одна з помітних та виразних форм демонстрації дієвості пуританського дискурсу і як діалогічного відгуку на драстично провокативну пуританську спадщину, і як мнемонічно успадкованого коду національної культури, і як активізованого романтичною свідомістю першоджерела „духу народу”, і як усвідомленого соціумом і культурою фактору, що коригував мейнстрим національного літературного потоку. Через це визначена в роботі проблема актуалізується осмисленням природи пуританського дискурсу як однієї зі специфічних форм оприявлення взаємодії релігії та літератури, тобто знаходиться в руслі пріоритетних напрямків сучасного літературознавчого пошуку, а головне – безпосередньо стосується сформованої в нашій американістиці рецептивної парадигми літератури ХІХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: Пуританський дискурс в літературі американського романтизму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок