Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМБІНАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ МАТОК НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ СВИНЕЙ У ПОЄДНАННІ З КНУРАМИ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ

КОМБІНАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ МАТОК НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ СВИНЕЙ У ПОЄДНАННІ З КНУРАМИ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ

Назва:
КОМБІНАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ МАТОК НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ СВИНЕЙ У ПОЄДНАННІ З КНУРАМИ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,92 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
ЦЕРЕНЮК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 636.4.082.26
КОМБІНАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ МАТОК НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ СВИНЕЙ У ПОЄДНАННІ З КНУРАМИ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті тваринництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор
Медведєв В’ячеслав Олександрович,
Інститут тваринництва УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії технології виробництва свинини.
 
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Волков Дмитро Андрійович
Інститут тваринництва УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії конярства;
кандидат сільськогосподарських наук
Хохлов Анатолій Михайлович,
Харківська Державна Зооветеринарна Академія,
Міністерства аграрної політики України,
професор кафедри генетики та біотехнології, проректор з виховної роботи.
Провідна установа: Сумський національний аграрний університет, кафедра загальної зоотехнії, Міністерство аграрної політики України, м. Суми
Захист відбудеться 15 квітня 2003 року о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01 Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, п/в Кулиничі, Харківського району, Харківської області.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН за адресою: 62404, м. Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3.
Автореферат розісланий 15.03. 2003 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, Ткачова І.В.
кандидат сільськогосподарських наук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Забезпечення населення повноцінними продуктами харчування напряму залежить від стану тваринництва та зокрема, галузі свинарства, яка серед інших займає провідне місце. Свині відрізняються такими цінними якостями, як багатоплідність, всеїдність, здатність давати більше двох опоросів за рік, висока калорійність, поживність та добре засвоювання м`яса і сала. Це й визначило переважаючий розвиток галузі за останні роки в світі. З 1979 року за виробництвом м'яса свинарство, випереджаючи скотарство, вийшло на перше місце, утримуючи його й досі.
Актуальність теми. Одним із шляхів зменшення собівартості виробництва свинини є використання ефекту гетерозису, що виникає при міжпородному схрещуванні та гібридизації. За рахунок вірного вибору породних поєднань, при промисловому схрещуванні та гібридизації, продуктивність тварин, в однакових умовах утримання, суттєво зростає.
Історично склалося так, що в свинарстві України основною материнською формою є велика біла порода свиней, але зростаючий інтерес до виробництва свинини змушує придивитися до всіх порід України у цій якості.
На цей час, лише в Україні, проведено понад 200 досліджень по вивченню ефекту гетерозису в свинарстві. Отримані результати свідчать про велику мінливість при проявленні цього ефекту – від яскраво вираженого справжнього гетерозису до гетерозисної депресії.
Зараз в Україні, як господарі приватних присадибних господарств, так і господарі великих агропромислових комплексів відчувають гостру нестачу як якісного племінного молодняку, так і якісного молодняку для відгодівлі. Ціни та умови, за якими пропонується молодняк відомих світових фірм (PIC, Danbred та інш.), здебільшого не задовольняють підприємців. Пропозиція помісного та гібридного молодняку власного виробництва значною мірою не задовольняє попит на ринку.
Як відомо, високий ефект гетерозису, що проявляється при промисловому схрещуванні та гібридизації, гарантований тільки при використанні добре відселекційованих та перевірених на комбінаційну здатність порід, ліній та типів.
31 грудня 1993 року була затверджена нова українська м'ясна порода свиней. Як зазначають В. Рибалко, С. Акімов, І. Баньковська, А. Перетятько (2001), зараз поголів’я української м'ясної породи в генофонді свиней України за чисельністю займає 3-тє місце після великої білої та української степової білої порід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОМБІНАЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ МАТОК НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ СВИНЕЙ У ПОЄДНАННІ З КНУРАМИ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок