Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕРОТИЧНИЙ РОМАН У ВІРШАХ НАТАЛІ ЛІВИЦЬКОЇ-ХОЛОДНОЇ

ЕРОТИЧНИЙ РОМАН У ВІРШАХ НАТАЛІ ЛІВИЦЬКОЇ-ХОЛОДНОЇ

Назва:
ЕРОТИЧНИЙ РОМАН У ВІРШАХ НАТАЛІ ЛІВИЦЬКОЇ-ХОЛОДНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ЛЕГКА ОРИСЯ СТАНІСЛАВІВНА
УДК 82 - 1 (477) + 883
ЕРОТИЧНИЙ РОМАН У ВІРШАХ
НАТАЛІ ЛІВИЦЬКОЇ-ХОЛОДНОЇ
10.01. 01. - українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського державного університету імені Івана Франка
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Міщенко Леоніла Іванівна,
професор кафедри української літератури
імені академіка Михайла Возняка
Львівського державного університету імені ІванаФранка
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук
Штонь Григорій Максимович,
заступник директора Інституту літератури
ім. Т.Шевченка НАН України
кандидат філологічних наук, професор
Гузар Зенон Петрович,
професор кафедри методики та історії
народних художніх промислів Дрогобицького
педагогічного університету ім. І.Франка
Провідна установа: Київський університет імені Тараса Шевченка,
кафедра історії української літератури
Захист відбудеться «17» березня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.06 з філологічних наук при Львівському університеті імені Івана Франка за адресою: 290001, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий «15» лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Терлак З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Культура кожної нації формує свій еротичний код. Однак на сьогодні цей код деформувався, змінилося розуміння естетики еротичного. Тому необхідним видається повернення еротики до системи вартостей людського буття, простеження його вияву в справжньому мистецтві слова. Ця думка підсилюється ще й тим, що загалом у материковому літературознавстві поняття «еротична поезія» практично обминалося, зводилося до непотрібного і забороненого. В еміграційній поезії 20-30-их років переважали історіософські і патріотичні мотиви, у ній органічно поєднувалася високомистецька форма з чіткою національною ідеєю. Себто еротичне спрямування у творчості хоча й проявлялося, все ж не було актуальним.
Морально-етичні погляди, при всій їх традиційності, змінні. Вони диференціюються у параметрах національної ментальності народів, а також у певній мірі проходять еволюцію синхронно – за певними історичними епохами. Нині ми, як і весь цивілізований світ, допускаємо можливість літературознавчого аналізу еротики у художніх текстах, чого ще недавно не допускала радянська наука про літературу.
Поетичну творчість Н.Лівицької-Холодної варто розглядати як сформовану самобутню систему, що відновлює повноту літературного процесу, свого часу несправедливо порушену. Традиційно любовну лірику творять переважно у молодому віці. Унікальність творчого феномену Н.Лівицької-Холодної полягає насамперед у тому, що вперше не лише в національній літературі, але й у світовій, поетеса художньо осмислює інтимно-еротичний світ жінки впродовж майже вісімдесяти років.
Серед сучасних публікацій критично-аналітичного характеру, котрі безпосередньо торкаються аналізу поезії Н.Лівицької-Холодної, можемо назвати статті Б.Рубчака, І.Фізера, Ю.Шереха, І.Коровицького, С.Гординського, Л.Мосендза, О.Тарнавського, Т.Салиги, М.Ільницького, Л.Міщенко, Г.Ільєвої. Кожен із названих авторів розглядає творчість поетеси в основному одноаспектно, обминаючи іноді таку рису поезії як природно притаманний їй еротизм, позбавлений порнографічно-вульгарного елементу. Досліджувана проблема, отже, вимагає детальної дослідницької уваги.
Закономірним є те, що аналіз явища еротизму спонукує зануритися в середовище проблем філософського ґатунку — любові, смерті, самотності, по-новому осмислити їх, виходячи із особливостей поетичного мислення Н.Лівицької-Холодної. У дисертаційній роботі еротичні поезії трактуються як спосіб буття авторки, поступове буття-перетворення матеріально-фізичної енергетики в духовну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕРОТИЧНИЙ РОМАН У ВІРШАХ НАТАЛІ ЛІВИЦЬКОЇ-ХОЛОДНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок