Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ ІСТОРІЇ В ПОСТМОДЕРНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ

ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ ІСТОРІЇ В ПОСТМОДЕРНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ

Назва:
ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ ІСТОРІЇ В ПОСТМОДЕРНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,89 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т. Г.ШЕВЧЕНКА
 
ШЕВЧУК ЗОЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821.161.2] “19”
ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ ІСТОРІЇ В ПОСТМОДЕРНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ
10.01.06 -– теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури та компаративістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м.Київ.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ТКАЧЕНКО Анатолій Олександрович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії літератури та компаративістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук,
РУДА Тетяна Петрівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М.Т. Рильського НАН України, провідний науковий
співробітник відділу культурології та
етномистецтвознавства;
кандидат філологічних наук
БАЛДИНЮК Віра Іванівна,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
молодший науковий співробітник відділу теорії
літератури
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра теорії літератури та порівняльного
літературознавства, Міністерство освіти і науки України,
м.Львів.
Захист відбудеться “13” червня 2006 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “12” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Нога
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історія завжди була засобом національної самоідентифікації в українській літературі, яка, своєю чергою, виконувала цю функцію в контексті суспільного життя. Тож звертання до історії було і лишається постійно актуальною спробою самовираження, а також елементом певної дидактично-патріотичної програми. Проте цей аспект проблеми стосовно сучасної літератури досі не здобув належної уваги вітчизняних дослідників. Своєрідне ставлення до історії є нині важливою частиною теорії постмодернізму загалом, а сучасне мистецтво розглядає історію як базову концепцію свого світоглядного підґрунтя.
Діалог українського суспільства зі здобутками західної культури протягом останніх півтора десятиліть супроводжувався серйозними змінами у вітчизняній мистецькій практиці та її теоретичному осмисленні. Активне залучення до літературознавчих досліджень західних наукових концепцій, здебільшого філософських, зумовило появу великої кількості нових понять, суджень і теорій, оскільки західні філософи другої половини ХХ ст. для ілюстрації своїх поглядів використовували саме літературу. Кардинально змінився й сюжетно-образний матеріал художньої літератури, який потребує докладного аналізу з позицій нових методологій.
Основною ознакою сучасного українського мистецтва є наслідування постмодерних форм мистецтва західної культури із певною їх національною адаптацією, а також захоплення широким спектром нових можливостей при розробці традиційних тем. До останніх належить і історія, яка в контексті постмодернізму втрачає ознаки носія об’єктивних знань про минуле і стає цікавим (через численність потенційних напрямів опрацювання і презентації) об’єктом моделювання та перестворення. У сучасній українській прозі активно реалізуються усвідомлені нові можливості, історія в художніх творах набуває ознак штучності, параметрів ігрового простору, педальованої відмінності від історії, зафіксованої відповідними джерелами та науковими працями.
Актуальність теми зумовлена відсутністю в сучасному літературознавстві вихідних положень, теоретичного обґрунтування та детального дослідження засобів, форм творення історичного контексту, а також потребою цілісного системного аналізу моделювання історії в художніх текстах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАСОБИ МОДЕЛЮВАННЯ ІСТОРІЇ В ПОСТМОДЕРНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок