Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАЛЬНА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА У ФІЗИЧНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 11- 13 РОКІВ З ХРОНІЧНИМИ БРОНХІТАМИ ТА ПНЕВМОНІЯМИ В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ЛІКУВАЛЬНА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА У ФІЗИЧНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 11- 13 РОКІВ З ХРОНІЧНИМИ БРОНХІТАМИ ТА ПНЕВМОНІЯМИ В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ЛІКУВАЛЬНА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА У ФІЗИЧНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 11- 13 РОКІВ З ХРОНІЧНИМИ БРОНХІТАМИ ТА ПНЕВМОНІЯМИ В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ЧЕПУРНА Віта Сергіївна
УДК 616.233-24.-057.874:825
ЛІКУВАЛЬНА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА У ФІЗИЧНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ
ШКОЛЯРІВ 11- 13 РОКІВ З ХРОНІЧНИМИ БРОНХІТАМИ ТА ПНЕВМОНІЯМИ В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківській державній академії фізичної культури
Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент
Пєшкова Ольга Володимирівна,
Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри фізичної реабілітації і спортивної медицини.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Єрьоміна Олена Леонідівна,
Українська медична стоматологічна академія, Міністерство
охорони здоров'я України, завідувач курсом лікувальної
фізичної культури та спортивної медицини;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шепеленко Галина Петрівна,
Харківський державний педагогічний університет імені
Г.С. Сковороди, доцент кафедри циклічних видів спорту.
Провідна установа: Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і
спорту, кафедра фізіології, спортивної медицини і фізичної реабілітації, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 12 грудня 2003 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано 11 листопада 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.С. Ашанін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Проблема погіршення стану здоровя школярів в Україні є взагалі однією з найгостріших у соціальній програмі суспільства. За матеріалами міністерства освіти України близько 60% дошкільників і школярів мають різні порушення у стані здоров'я (В.П.Соломін та ін., 1999). За даними статистики стан здоров'я кожного четвертого школяра має відхилення, а на момент закінчення школи тільки 5% школярів є практично здоровими (С.С.Острополец та ін., 1999). Захворювання органів дихання, особливо хронічні, завдають велику шкоду організму дітей. Одними з найбільш поширених захворювань у цьому віці є хронічні неспецифічні захворювання легенів (Л.М.Клячкін, 1997; С.С.Хортієва; 2000).
Зростаюча частота хронічних бронхолегеневих захворювань у шкільному віці в останнє десятиріччя робить актуальним вивчення нових, високоефективних, по-можливості, індивідуальних та безпечних методів лікування. Тому на сьогодні у різних галузях медицини поряд з традиційною медикаментозною терапією використовуються і немедикаментозні методи лікування та реабілітації (В.В.Дьяченко, 1991; В.В.Кархут, 1992; В.Погорєлов, 1999; та ін.). У тому числі, велика роль належить фізичним вправам як важливому патогенетичному фактору. При комплексному лікуванні школярів на хронічний бронхіт та пневмонію, фізична реабілітація є важливим фактором оздоровчого впливу на організм. В теперішній час поширюються нетрадиційні заходи фізичної реабілітації, у тому числі і лікувальна фізична культура, яка ґрунтується на використанні елементів гімнастики Хатха-Йога (А.Н.Зубков, 1991; М.В.Смірнова, 1999; Розамунда Белл, 2000).
Етапна система реабілітаційних заходів об’єднує лікарні, диспансери, санаторії. Кожний з цих перелічених закладів вирішує завдання процесу реабілітації різноманітними, присутніми йому засобами. Однак, питання етапної реабілітації не знаходять достатньо повного відображення у системі реабілітації. При цьому звертає на себе увагу тимчасовий характер цих заходів, які використовуються, коли хронічна форма захворювань потребує постійного спостереження та виконання фізичних вправ з боку школярів. Разом з цим, середні загальноосвітні школи, які не належать до системи реабілітації можуть бути занесені в етапну систему реабілітації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛІКУВАЛЬНА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА У ФІЗИЧНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 11- 13 РОКІВ З ХРОНІЧНИМИ БРОНХІТАМИ ТА ПНЕВМОНІЯМИ В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок