Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САЛОННІСТЬ ЯК ОСНОВА МУЗИЧНОГО ЖИТТЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНИ ХІХ ст.

САЛОННІСТЬ ЯК ОСНОВА МУЗИЧНОГО ЖИТТЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНИ ХІХ ст.

Назва:
САЛОННІСТЬ ЯК ОСНОВА МУЗИЧНОГО ЖИТТЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНИ ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А. В. НЕЖДАНОВОЇ
АНДРІЯНОВА Оксана Вікторівна
УДК 78.03.071.7+793.38+786.2
САЛОННІСТЬ ЯК ОСНОВА МУЗИЧНОГО ЖИТТЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНИ ХІХ ст.
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії музики та композиції
Одеської державної музичної академії ім. А. В. Нежданової
Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Мірошниченко Світлана Володимирівна,
Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової,
професор кафедри теорії музики та композиції
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Іванов Володимир Федорович,
Миколаївський державний
педагогічний університет,
кафедра теорії, історії музики
та гри на музичних інструментах
кандидат мистецтвознавства, доцент
Сумарокова Віра Григорівна,
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського,
кафедра теорії музики
Захист відбудеться “18” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “15” листопада 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства,
доцент
А. Д. ЧерноіваненкоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. На початку XIX століття в мистецтві Росії й України зароджується романтизм, емоційна наповненість, виняткова чутливість, сентиментальна сутність якого знайшла особливе відображення в літературі і мистецтві. Аналогічні процеси проходили й у країнах Західної Європи, але мали зовсім інакше змістовне наповнення, продовжуючи розвиток інших історичних тенденцій.
Специфічні риси музичної культури України пов'язані певною мірою з історичними умовами розвитку її державності та встановлення її територіальних границь. В дисертаційній роботі головна увага віддана музичній культурі Наддніпрянської України в тому її положенні, в якому вона знаходилась у XVIII-XIX ст.
Відсутність професійної музичної освіти і виконавської естради, брак музикантів-педагогів зумовили те, що протягом тривалого періоду в українській фортепіанній творчості переважало аматорство. Культурний потенціал інтелігенції країни вимагав активного естетичного спілкування, і тому найважливішу роль у процесі розвитку культурного рівня суспільства зіграли аристократичні салони. Салонне музикування прискорило прогрес у розвитку вітчизняного виконавського мистецтва. Характерні твори салонного стилю знову стають актуальними в наші дні, коли мова йде про рівень підготовки слухачів і виховання молоді.
Вивчення й аналіз салонного шару культури настільки актуальні, що майже одночасно з'являються роботи, у яких розглядаються різні аспекти даної проблеми (Є. Антонець, Т. Ніконенко). При наявності значної кількості наукових праць, присвячених історії розвитку музичного мистецтва центра й півдня України, не ставилося завдання розгляду найбільш популярних салонних творів і огляду салонної культури Одеського регіону. Автором пропонується власний погляд на проблему салонності, пов'язану з формуванням передумов до розвитку професійного виконавсько-композиторського мистецтва в Царській Росії та Україні.
Об'єкт дисертаційного дослідження – явище салонності в XIX ст. як культурний естетичний феномен в історичному контексті.
Предмет дослідження – тенденції розвитку салонної культури, салонна музика XIX століття.
Метою дисертації є розкриття специфіки явища салонності; опрацювання різноманітних архівів, історичних та музичних джерел; проведення комплексного вивчення салонної музичної діяльності XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: САЛОННІСТЬ ЯК ОСНОВА МУЗИЧНОГО ЖИТТЯ РОСІЇ ТА УКРАЇНИ ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок