Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ КОМПОНЕНТ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ КОМПОНЕНТ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ КОМПОНЕНТ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,39 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Волошина Ольга Володимирівна
УДК 316.61:371.134:373.3(410)
СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ КОМПОНЕНТ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
ПУХОВСЬКА Людмила Прокопівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
ЛЕЩЕНКО Марія Петрівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, завідувач;
кандидат педагогічних наук, доцент
КІЩЕНКО Юлія Володимирівна,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри перекладознавства.
Провідна установа: | Житомирський державний університет
ім. Івана Франка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
.
Захист відбудеться 27 квітня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А.
Автореферат розісланий 27 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У кінці ХХ – на початку ХХІ ст. українське суспільство проходить через смугу складних соціокультурних трансформацій, які вимагають формування нової парадигми підготовки та професійної діяльності вчителя. В останнє десятиріччя стало актуальним включення до змісту шкільної і педагогічної освіти іноземних мов, культурологічних знань, передусім, пов’язаних із розвитком української культури, мови, освіти тощо. Декларуються різні мотиви – національно-культурне відродження, регіоналізація освіти, полікультурна освіта, становлення відкритого суспільства, але загальна тенденція зводиться до культуроцентричного розвитку шкільної і педагогічної освіти. Водночас, перспективи професійної підготовки вчителів в Україні неможливо уявити без таких явищ, як глобалізація, інтеграція, „Болонський процес”, які виступають зовнішнім чинником сучасних і майбутніх змін.
Як відзначалося на ХХІ Всесвітньому конгресі товариств з порівняльної педагогіки, інтенсивне формування світової культури в умовах інформаційного суспільства спричиняє руйнацію традицій, зміну культурних стереотипів і зміщення акцентів у культурній ідентифікації особистості. Урізноманітнення й ускладнення соціокультурного життя в країнах Європейської спільноти зумовлює посилення уваги європейських учених до проблем соціокультурної підготовки вчителів, формування спільних підходів до професії вчителя в нових соціокультурних умовах, обґрунтування їхніх ключових компетентностей у контексті Лісабонської стратегії розвитку Європи до 2010 р. За їхніми висновками, аксіологічні засади європейської педагогічної освіти еволюціонують у бік зростання соціальних цінностей як пріоритетів суспільного розвитку в умовах інтеграції, накопичується досвід поєднання традиційності та інноваційності в підготовці вчителя, змінюються його функції не тільки в шкільному класі, а й суспільстві в цілому.
Це явище є характерним і для Великої Британії, активної учасниці процесів формування загальноєвропейського освітнього простору, яка має багату історію, культурні традиції та інноваційні надбання в галузі професійної підготовки вчителів початкової школи. Дослідження особливостей соціокультурної підготовки вчителів початкової школи Великої Британії в кінці ХХ – на початку ХХІ ст. дасть можливість виявити та використати позитивні ідеї досвіду цієї країни для оновлення педагогічної освіти України і представлення її здобутків у європейському освітньому просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ КОМПОНЕНТ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок