Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політизація російської етнічності в Україні (1991 – 2002 рр.)

Політизація російської етнічності в Україні (1991 – 2002 рр.)

Назва:
Політизація російської етнічності в Україні (1991 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,68 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Нагірний Володимир Миколайович
УДК 323.15(477)”1991/2002”
Політизація російської етнічності в Україні
(1991 – 2002 рр.)
Спеціальність 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, м.Київ
Науковий керівник | академік НАН України,
доктор історичних наук, професор
КУРАС ІВАН ФЕДОРОВИЧ
директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Офіційні опоненти - | доктор політичних наук
ВІВЧАРИК МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
професор, головний науковий співробітник Національної академії СБУ
кандидат політичних наук
ХОДАКІВСЬКИЙ МИХАЙЛО ДМИТРОВИЧ
науковий співробітник відділу історико-правових досліджень Інституту держави і права НАН України ім. В.М.Корецького
Провідна установа | Київський національний університет будівництва і архітектури МОН України
Захист відбудеться 14.10.2003 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою 01011, м.Київ, вул. Кутузова 8, кімн. № 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (вул. Кутузова 8, кімн. № 218).
Автореферат розісланий 13.09.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левенець Ю.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політизації етнічності – один із феноменів сучасного світу. На рубежі тисячоліть, поряд з глобалізацією світових політичних та економічних стосунків все гучніше заявляють про себе сили, що відстоюють збереження цінностей, притаманних тому чи іншому етносу в сфері культури, традицій, релігії, суспільної організації, політичного устрою тощо. Таким чином, етнічний фактор перетворюється у важливу складову світової політики. Іноді саме етнічні проблеми стають приводом до серйозних регіональних конфліктів, що суттєво впливають на ситуацію в усьому світі. Причому, ці конфлікти, значна частина з яких ще далека від вирішення, тривають не лише в економічно нестабільних країнах посткомуністичного та “третього” світів, а й у цілком благополучних країнах-лідерах світового співтовариства.
Саме це обумовило значний інтерес політологів до вивчення комплексу проблем, повязаних з впливом етнічного чинника на розвиток політичних процесів. Наявність спільних рис у процесі виходу на політичну арену репрезентантів інтересів різних етнічних груп дозволила визначити це явище, як об’єктивну характеристику суспільного розвитку в сучасному світі. В той же час, політизація етнічності – явище багатогранне, яке має свої особливості в кожному окремому випадку. Звідси витікає важливість вивчення його конкретних проявів, що дає можливість розширювати емпіричну базу, набирати матеріал для порівняльного аналізу, формувати концептуальні підходи.
Політизація російської етнічності в Україні – один з малодосліджених прикладів формування етнополітичних сил на пострадянському просторі. Одним із наслідків подій 1991 р., що стали відправною точкою в історії незалежної України, була зміна статусних характеристик українців та росіян. Перші, замість невизначеного статусу чи то номінальної більшості УРСР, чи то національної меншини СРСР, перетворилися на титульний етнос незалежної держави, стали національною більшістю в ній. Росіяни ж стали національною меншиною. Значна частина їх доволі болісно сприйняла зміну формату стосунків з історичною батьківщиною, зміну ціннісних орієнтацій суспільства, офіційної риторики, символів. Негативну реакцію росіян викликала поява у політичній палітрі України сил антиросійської спрямованості. Крім того, демонтаж комуністичної системи, її ідеологічних постулатів негативно був сприйнятий перш за все росіянами, оскільки в масовій свідомості Радянська держава ототожнювалася з російським домінуванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Політизація російської етнічності в Україні (1991 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок