Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ

ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ

Назва:
ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,96 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Національна Академія Наук України
Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського
Михальський Ігор Сергійович
УДК 930.2:329 (477) "18/19"
ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий консультант:
доктор історичних наук, професор
Корольов Борис Іванович,
Інститут вищої освіти АПН України, відділ інноваційної освіти, завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Макарчук Степан Арсентійович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
кафедра етнології, професор
доктор історичних наук, професор
Миронець Надія Іванівна,
Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, відділ джерел з новітньої історії України, завідувач відділу
доктор історичних наук, професор
Солдатенко Валерій Федорович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, відділ етноісторичних досліджень, завідувач відділу
Провідна установа:
Інститут історії України НАН України,
відділ спеціальних історичних дисциплін
Захист відбудеться 29 квітня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України (01001, Київ, вул. Трьох-святи-тель-сь-ка, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії і джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий 19 березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження та його наукова значимість
На рубежі XX – XXI ст. значно зріс інтерес до історії України, її культури, проблем суспільного та громадського життя. З метою подолання усталених стереотипів здійснена переоцінка багатьох концептуальних положень фундаментальної історичної науки, зокрема політичної історії України.
Історія українських політичних партій є складовою суперечливого, але надзвичайно важливого для становлення та розвитку держави етапу вітчизняної історії, невід’ємним елементом розвитку українського суспільства в цілому, українського національно-визвольного руху зокрема.
Історія українських політичних партій кінця XIX – початку XX ст. постійно привертала до себе пильну увагу істориків протягом минулого століття і була предметом багатьох наукових досліджень, зокрема за період з 1921 р. до 2003 р. в Україні видано 21 монографічну працю і понад 35 статей і брошур, а вченими української діаспори – відповідно 11 і 13 При підрахунках враховані тільки науково значущі праці за даною проблемою.. Але в жодній із наукових праць не знайшли відображення джерелознавчі аспекти проблеми. У багатьох публікаціях вони підмінялися короткими археографічними оглядами. Що ж стосується такої специфічної джерелознавчої проблеми, як класифікація джерел з історії українських політичних партій, то вона в останнє десятиріччя не порушувалася жодного разу.
Проте висвітлення саме джерелознавчих аспектів діяльності україн-ських політичних партій може вивести вивчення політичної історії кінця XIX – початку XX ст. на якісно новий етап, сприятиме залученню до наукових досліджень більш широкого кола науковців та політиків, зумовить винайдення та популяризацію незнаних до цього часу історичних джерел стосовно розвитку політичних партій і національного визвольного руху в Україні.
Крім того, сучасний період державотворення в Україні, який характеризується багатопартійністю, вимагає від кожної партії не лише обґрунтування своєї програми, стратегії і тактики, але й пошуків своїх політичних попередників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок