Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
САМОЙЛОВА Ірина Анатоліївна
УДК 330:334
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ
ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Задорожний Григорій Васильович,
Харківській національний
університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
та економічних методів управління
 
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Хохлов Микола Пантелеймонович,
Харківській державний економічний
університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки, приватизації і права
кандидат економомічних наук, доцент
Марченко Ольга Сергіївна,
Національна юридична академія України
ім. Я.Мудрого Міністерства освіти
і науки України,
доцент кафедри економічної теорії
 
Провідна установа - Донецький національний університет,
кафедра економічної теорії,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 18 січня 2002 р. о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд.5-67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, Центральна наукова бібліотека.
Автореферат розісланий 17 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформації економічних відносин, які ускладнюються соціально-економічною кризою, важко зробити однозначний висновок щодо визначення найголовнішої проблеми при переході України до ринкових відносин. Однак, безперечно, важливою складовою частиною цього процесу виступає проведення радикальних реформ управління економікою, перебудова всього господарчого механізму та інші засоби, які спрямовані на форсоване відродження вітчизняного виробника.
Формування ефективного економічного механізму переходу до ринкових принципів господарювання передбачає розвинуте підприємництво, яке є одним з найважливіших стратегічних чинників сталого економічного розвитку та забезпечення добробуту населення. Підприємництво - найбільш прогресивна система ведення господарства незалежно від соціально-економічного устрою суспільства. Саме підприємці уособлюють таку верству суспільства, яка призвана нести головну відповідальність за стан та перспективи національної економіки, її стабільність та збалансованість, соціальне благополуччя у цілому. Розвиток промислового підприємництва здатний підвищити економічну та соціальну ефективність суспільного виробництва. Розробка та проведення на сучасному етапі відповідної економічної політики в сфері підприємництва дозволить відродити національну промисловість, дасть можливість Україні знайти власне місце у світовій господарській структурі.
Політика, яка проводиться в Україні відносно підприємництва, не опирається на історичний досвід, не бере до уваги минулих уроків господарювання. У різноманітності концепцій та програм проведення реформ в Україні на сучасному етапі розвитку підприємницької діяльності, її сприянню приділяється мало уваги, що зумовлено відсутністю комплексних досліджень підприємництва на макрорівні. У зв’язку з цим на перший план в економічних дослідженнях виходять практичні та теоретичні питання, найбільш актуальні в умовах трансформаційної економіки. До них належать: вивчення умов відродження підприємництва на сучасному етапі, виявлення специфічних рис його становлення та розвитку, розгляд основних тенденцій державного регулювання підприємницької діяльності. Все це передбачає глибоке осмислення вітчизняного історичного досвіду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок