Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ ФОРМУВАННЯ ЦЕНТРІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ ФОРМУВАННЯ ЦЕНТРІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ ФОРМУВАННЯ ЦЕНТРІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ХАРИТОНОВА Аліна Анатоліївна
УДК 727.7
АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ ФОРМУВАННЯ
ЦЕНТРІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
18.00.02 – Архітектура будівель і споруд
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Одеській державній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор архітектури, професор
УРЕНЬОВ Валерій Павлович,
Архітектурно - художній інститут Одеської державної академії будівництва і архітектури, директор
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор
ПРОСКУРЯКОВ Віктор Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”, інститут Архітектури,
декан факультету дизайну архітектурного середовища
кандидат архітектури, старший науковий співробітник
ЧИЖЕВСЬКИЙ Олександр Павлович,
Український державний науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва (“УкрНДІпроцивільсільбуд”), директор
Провідна установа
Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка
Міністерства освіти і науки України, м. Полтава
Захист відбудеться 8 грудня 2005 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.02 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці за адресою: 03037, Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий “_____”_______________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Товбич В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
1. Серед сучасних архітектурних типів громадських будівель і споруд в світі помітного розвитку набувають центри образотворчого мистецтва, концептуальним завданням яких є накопичення, демонстрація і популяризація творів сучасного образотворчого мистецтва.
2. Просторово, дійово і організаційно центри образотворчого мистецтва спадкоємно проростають з традиційних типів художніх музеїв, але на відміну від них є виразниками зміни парадигми в ідеологічних, соціальних, культурних, освітніх складових національних і космополітичних спільнот, демонстрацією чого виступає сама їх архітектура, тобто головним базисом таких центрів є сама архітектура, її віртуальні, кольористичні, формальні, емоційні, композиційні складові, що недостатньо досліджувалися як в колишньому СРСР, так і в незалежній Україні, і що потребує спеціальних розвідок.
Актуальність теми. Зростання духовності суспільства напряму пов'язане з наданням можливостей його членам, а особливо молоді, до ознайомлення і вивчення творів образотворчого мистецтва та їх ґенези. Нажаль, сучасна художня діяльність в Україні зорієнтована на вузьке коло „еліти”, а не на суспільний загал. Музеї в Україні не відповідають сучасним функціональним та естетичним вимогам або вимагають тотальної модернізації. Сучасні будівлі музеїв і центрів мистецтва є поодинокими об’єктами, здебільшого – проектними пропозиціями, які розробляються без врахування нормативної бази і обґрунтованих рекомендацій. Будівництво ведеться, переважно, в кооперації з торговими або розважальними комплексами, що заважає досягненню основної мети – сприяти підвищенню загальної духовності суспільства. Тому якісно новий тип споруди, що здатний сумістити в собі безліч функцій, створити необхідне для людського спілкування просторове середовище, яке сприятиме формуванню гармонійної особи є вкрай необхідними. Музеї образотворчого мистецтва, існують як самі по собі, так і еволюціонують, доповнюючись різними функціями, перетворюються на центри образотворчого мистецтва.
Відсутність у вітчизняній практиці спеціальних рекомендацій по розміщенню, визначення складу і розмірів функціональних та архітектурно-планувальних елементів, принципів та приймів побудови центрів експозиційного простору, повного набору сучасних експозиційних вимог і оптимальних систем експонування, примушує проектувальників інтуїтивно шукати рішення, що приводить до прорахунків і помилок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ ФОРМУВАННЯ ЦЕНТРІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок