Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ЗМІЩЕНОГО ОЦІНЮВАННЯ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ЗМІЩЕНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ЗМІЩЕНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,55 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Шатовська Тетяна Борисівна
УДК 519.711.3: 681.5.01
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ЗМІЩЕНОГО ОЦІНЮВАННЯ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент,
Лєсна Наталя Совєтівна,
Харківський державний технічний університет
радіоелектроніки, професор кафедри
програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти: - доктор фізико-математичних наук, доцент
Смеляков Сергій Вячеславович,
Харківський військовий університет,
начальник кафедри математичного та
програмного забезпечення автоматизованих
систем;
- доктор технічних наук, професор
Сіроджа Iгор Борисович,
Державний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського "ХАІ", завідувач кафедри
програмного забезпечення.
Провідна установа Донецький державний технічний університет,
кафедра прикладної математики та інформатики,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться " 24 " жовтня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м.Харків, пр. Леніна, 14; факс. (0572) 40-91-13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки, за адресою 61166, м.Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий " 15 " вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкових реформ все актуальнішою задачею є вироблення і прийняття ефективних рішень на основі математичних моделей, які синтезуються для технічних, соціально-економічних, біологічних, екологічних систем і процесів. На сьогоднішній день розроблено велику кількість статистичних методів побудови математичних моделей. Основна більшість цих методів орієнтована на розв'язання конкретного класу задач в умовах виконання теоретичних передумов та припущень кожного методу, що визначає певні практичні труднощі їх ефективного використання. Останнім часом має місце тенденція застосування спеціалізованих систем підтримки прийняття рішень, які допомагають фахівцям у предметній галузі коректно обрати метод синтезу математичної моделі процесу. У зв'язку з цим дослідження ефективності статистичних методів побудови моделей та визначення припустимих областей їх застосування, які спрямовані на формалізацію їх вибору, сьогодні набувають особливого значення.
Для синтезу математичних моделей об'єктів і процесів за наявності лінійної залежності між вхідними змінними використовуються методи обробки, які є нечутливими до такого роду їх специфічної особливості. Широке застосування при розв'язанні такого класу задач знайшли статистичні методи зміщеного оцінювання, що дозволяють використовувати переваги, які досягнуто при відмові від незміщеності оцінок, і як наслідок дозволяють підвищити точність математичних моделей, що синтезуються. Але різноманіття методів зміщеного оцінювання, їх модифікацій, що мають специфічні властивості, визначає труднощі у їх виборі відповідно до статистичних характеристик вихідної інформації. Некоректний вибір методу зміщеного оцінювання може привести до великого зростання величини зміщення і дисперсії оцінок коефіцієнтів моделі і як наслідок до неадекватності математичної моделі процесу.
У зв'язку з цим оцінка впливу властивостей вихідної інформації процесу на ефективність методів зміщеного оцінювання та розробка методів їх формалізованого вибору для синтезу математичних моделей процесів є складною науково-дослідною задачею. Розв'язання цієї задачі дозволить підвищити надійність рішень, які приймаються по моделях з метою управління, прогнозування та діагностики, що має велику користь для підприємств України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ЗМІЩЕНОГО ОЦІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок