Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психолого-педагогічне проектування виховного процесу в сільській загальноосвітній школі

Психолого-педагогічне проектування виховного процесу в сільській загальноосвітній школі

Назва:
Психолого-педагогічне проектування виховного процесу в сільській загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,61 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України
КОБЕРНИК Олександр Миколайович
УДК 371.218.13
Психолого-педагогічне проектування виховного процесу
в сільській загальноосвітній школі
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної
педагогічної освіти АПН України
Науковий консультант - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Киричук Олександр Васильович
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України, директор;
- доктор педагогічних наук, професор
Галузинський Володимир Михайлович, Київський державний лінгвістичний університет, професор кафедри педагогіки;
- доктор педагогічних наук, професор Капська Алла Йосипівна, Національний педагогічний університет ім.М.Драго-манова, завідувач кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний університет ім.В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться " 28 " вересня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04503, м.Київ, вул. Артема, 52д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04503, м.Київ, вул. Артема, 52д).
Автореферат розісланий “ 22 ” серпня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Легкий М.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Реалізація гуманістичної педагогіки співробітництва, партнерства, співтворчості передбачає перехід від навчально-дисциплінарної моделі організації педагогічного процесу до моделі особистісно-розвивальної, за якої кожна особистість школяра є творчою індивідуальністю.
Для реалізації такої моделі нині створюються принципово інші умови: школа розпочинає працювати у новому законодавчому просторі відповідно до Закону України “Про загальну середню освіту”.
Актуальність дослідження теоретичних та прикладних аспектів психолого-педагогічного проектування виховного процесу в загальноосвітній школі зумовлена суперечливим станом, як у психолого-педагогічній теорії, так і виховній практиці. Виховний процес здебільшого розглядається як моносуб’єктний процес, за якого вихованець постає лише об’єктом педагогічних впливів, а виховна діяльність складається з набору стандартних заходів, носить інформаційно-просвітницький характер й орієнтується переважно на методи заохочення і покарання. Такий стан справ не забезпечує повною мірою можливості для життєтворчості школяра, процесу особистісного становлення індивіда властива стихійність, а розвиток здійснюється узагальнено, без урахування індивідуальності вихованця.
До причин, що визначають актуальність даного дослідження, слід віднести й загальну соціальну ситуацію, яка негативно впливає на розвиток молоді; появу якісно нових вимог з боку суспільства до особистості; розмитість і девальвацію системи традиційних цінностей.
Все це вимагає нових підходів до виховання, його організації в загальноосвітній школі, за яких індивідуальність школяра стала б основою виховного процесу. А це пов’язано зі створенням і реалізацією науково обгрунтованого психолого-педагогічного проекту виховного процесу, який дає можливість забезпечити переведення існуючих освітніх та виховних систем у якісно новий стан, оптимізувати їх зміст, організацію та управління.
Вибір сільської загальноосвітньої школи як бази дослідження зумовлений тим, що ефективність проектування і організації виховного процесу в ній значною мірою визначається станом соціально-економічного розвитку сільськогосподарського виробництва, тими змінами, що відбуваються у ньому, особливостями соціокультурного, природного і предметного середовища, регіональною, демографічною та іншою специфікою функціонування навчального закладу в сільській місцевості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Психолого-педагогічне проектування виховного процесу в сільській загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок