Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОЛОГІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ НОВОЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ СУБ’ЄКТА В СУЧАСНІЙ КУЛЬТУРІ

МІФОЛОГІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ НОВОЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ СУБ’ЄКТА В СУЧАСНІЙ КУЛЬТУРІ

Назва:
МІФОЛОГІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ НОВОЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ СУБ’ЄКТА В СУЧАСНІЙ КУЛЬТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна
Козименко Людмила Миколаївна
УДК 130.2
МІФОЛОГІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ НОВОЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ СУБ’ЄКТА В СУЧАСНІЙ КУЛЬТУРІ
09.00.04. — філософська антропологія, філософія культури
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Харків — 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського державного технічного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Штанько Валентина
Ігорівна, Харківський державний технічний університет
радіоелектроніки, зав. кафедрою філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент Бурова Ольга Кузьмівна,
Харківський національний технічний університет ім.В.Н.Каразіна, професор кафедри філософії
Кандидат філософських наук Кунденко Яна Миколаївна, Державний аерокосмічний університет ім.М.Є.Жуковського “ХАІ“, старший викладач кафедри філософії
Провідна установа Центр гуманітарної освіти НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2000р. о 15-й годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.64.051.06 у Харківському національному університеті ім. В.Н Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4. ауд. 3-83.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, Харків, пл.Свободи, 4).
Автореферат розісланий 11 вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
канд. філос. наук, доцент___________________________В.С.Старовойт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Криза культури, яка переживається світовою спільнотою на зламі ХХ та ХХІ століття, знаходить свій прояв у сукупності багатьох проблем. Та однією з найактуальніших серед них є, “людяність”, яка виступає не лише точкою перетину усіх інших проблем, а й мірою культуротворчості.
Якщо в царині повсякдення індивіда необхідність визначення адекватної сучасним реаліям людяності набуває, зокрема, форм бажання “знайти самого себе”, “зрозуміти і прийняти Іншого”, “відшукати свій стиль”, врешті-решт “не загубити себе”, то в сфері філософії ці прагнення “звичайної людини” постають у вигляді проблеми обґрунтування сучасної моделі суб’єкта, визначення рамок самості, або, в термінах психології, проблеми особистісної ідентичності. І коли в умовах сталої культури ті чи інші рамки Я (самості) є підвалинами, які можуть не досягати рівня рефлексії, то в ситуації зміни культурної парадигми визначення нової моделі суб’єкта набуває статусу актуальної проблеми, яка потребує свого представлення в теорії.
Криза модерну неминуче стала і кризою відповідної цьому типу культури моделі суб’єкта, що була зорієнтована на наукову раціональність, яка приймалася за ядро і найадекватніший спосіб культуротворчості. Тому, якщо постмодерн поціновувати як заперечення модерну, постмодерністська модель суб’єкта може стати, в свою чергу, запереченням свого відповідника в класичній метафізиці, яке передбачає, насамперед, відмову від його підстав та орієнтацій.
В цьому плані чи не найпоказовішою формою суспільної свідомості, яка активно витісняє раціональність модерністського ґатунку, стає міф. І навіть не вдаючись детально в питання про ступінь його домінування в структурах сучасної ментальності, очевидним є те, що міф — повсякденний, звичний і невід’ємний чинник, що впливає на процес формування й розвитку постмодерністської моделі суб’єкта. В цьому й полягає актуальність пошуку, аналізу та визначення тих елементів світовідношення сучасного індивіда, які можна назвати міфологічними, елементів, які з’являються та відтворюються в процесі трансформації новоєвропейської моделі суб’єкта.
Ступінь наукової розробки проблеми. Руйнація новоєвропейської моделі суб’єкта розпочинається у західній і вітчизняній філософській думці задовго до постмодерну. Цей процес здійснюється різними шляхами та засобами в ново-, не- та постнекласичних філософських системах, однак, допускаючи певну міру схематизму, можна сказати, що запереченню підлягають, по-перше, обмеження суб’єкта лише рамками гносеологічного відношення, і, по-друге, розуміння процесу становлення особистості як діалектичного ототожнення одиничного та загального.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІФОЛОГІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ В ТРАНСФОРМАЦІЇ НОВОЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ СУБ’ЄКТА В СУЧАСНІЙ КУЛЬТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок