Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОЇ, ІМУННОЇ СИСТЕМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ У ХВОРИХ НА РАК ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ЧАС КОМБІНОВАНОГО ЛІКУВАННЯ

ЗМІНИ ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОЇ, ІМУННОЇ СИСТЕМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ У ХВОРИХ НА РАК ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ЧАС КОМБІНОВАНОГО ЛІКУВАННЯ

Назва:
ЗМІНИ ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОЇ, ІМУННОЇ СИСТЕМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ У ХВОРИХ НА РАК ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ЧАС КОМБІНОВАНОГО ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут онкології
МУЖИЧУК ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 618.19 –006.6 – 612.017.1
ЗМІНИ ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОЇ, ІМУННОЇ СИСТЕМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ У ХВОРИХ НА РАК ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ЧАС
КОМБІНОВАНОГО ЛІКУВАННЯ
14.01.07 “Онкологія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
Киів – 2003Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Старіков Володимир Іванович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України
завідувач кафедри онкології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Мясоєдов Дмитро Володимирович Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка МОЗ України
завідувач кафедри онкології

доктор медичних наук, професор
Кабан Олександр Петрович
Інститут онкології АМН України
завідувач відділенням анестезіології і інтенсивної терапії
Провідна установа: Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького МОЗ України, кафедра онкології
Захист відбудеться 15.10. 2003 р. о 13-30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 при Інституті онкології АМН України
(м.Київ, вул. Ломоносова, 33/43; 266-75-67)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті онкології АМН України
(м.Київ, вул. Ломоносова, 33/43)
Автореферат розіслано 12.09. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
кандидат медичних наук С.О. Радзаєвський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом в усьому світі спостерігається збільшення кількості онкологічних захворювань, серед яких рак грудної залози (РГЗ) займає провідні позиції. У структурі онкологічних захворювань серед жінок України РГЗ займає перше місце (57,6 випадків на 100 000 жінок) (Л.М. Портной, 2001). Аналогічна ситуація спостерігається в усіх країнах Європи і Північної Америки (Е.М. Аксель, 1998; M. Ayda, 2000). Смертність від РГЗ характеризується безупинним збільшенням щорічного абсолютного числа випадків (Е.М. Лищишина, 1996).
Незважаючи на прогрес у розвитку хірургічного, а також променевого методів лікування, частота пов'язаних із ними ускладнень у хворих на РГЗ залишається досить високою, що є істотною перешкодою для проведення максимально ефективної протипухлинної терапії. У зв'язку з цим у сучасній клінічній онкології все більша увага приділяється методам супровідної терапії, спрямованим на корекцію основних гомеостатичних систем організму (Д.С. Мечев, 2000).
Відомо, що підтримка гомеостазу тісно пов'язана зі станом і взаємодією про- і антиоксидантної систем організму (В.А. Барабой, 1997). Інтенсивність вільнорадикальних процесів, у тому числі і перекісного окислення ліпідів (ПОЛ), є одним з найбільш значущих інтегральних показників стану організму при будь-яких патологічних станах, і особливо при виникненні злоякісних новоутворень (В.А. Барабой, 1997).
Наслідком різних біохімічних порушень в організмі онкологічних хворих є порушення з боку імунітету, що розвиваються під час канцерогенезу й змінюються під дією лікування, що проводиться.
Пошук і розробка ефективних засобів профілактики і патогенетичної терапії ускладнень протипухлинного лікування є основною задачею супровідної терапії й актуальною проблемою сучасної онкології. Розробка й застосування засобів супровідної терапії на основі фізіологічно активних речовин, що виробляються організмом і мають протекторний вплив на найбільш чуттєві його системи, є найбільше перспективними дослідженнями в цьому напрямку (И.А. Никишкин, 1992).
Усе це визначає актуальність вивчення стану основних гомеостатичних систем, що впливають на функціональний стан організму, та можливість їх корекції у онкологічних хворих.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконана в рамках наукової теми Харківського державного медичного університету “Розробка і впровадження ефективних методів і засобів профілактики, діагностики і лікування найважливіших захворювань і травм”, № державної реєстрації 0101U001903.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗМІНИ ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОЇ, ІМУННОЇ СИСТЕМ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ У ХВОРИХ НА РАК ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ЧАС КОМБІНОВАНОГО ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок