Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Маркетинг у зовнішньоекономічній діяльності та його ефективність

Маркетинг у зовнішньоекономічній діяльності та його ефективність

Назва:
Маркетинг у зовнішньоекономічній діяльності та його ефективність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,14 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕҐІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 339.5
Фурдичко Любов Євгенівна
Маркетинг у зовнішньоекономічній
діяльності та його ефективність
Спеціальність: 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 1998

Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті реґіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Бєлєнький Петро Юхимович, Інститут реґіональних досліджень НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Точилін Віктор Олександрович, Інститут економічного прогнозування НАН України, завідувач відділу;

кандидат економічних наук, доцент Мокій Анатолій Іванович, Львівська комерційна академія, доцент кафедри.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ міжнародних економічних відносин, м. Київ.
Захист відбудеться “28” грудня 1998 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті реґіональних досліджень НАН України за адресою:
290026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту реґіональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий “28” листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється важливістю маркетингу, як теорії і практики підприємницької діяльності, основні принципи та технічні засоби якого містять загальнозначимі засади раціонального планомірного господарювання, а його застосування допомагає долати негативні явища стихійного механізму ринку, сприяє ефективному функціонуванню підприємств та задоволенню потреб покупців.
Нагальна потреба в маркетингу посилилась на сучасному етапі кризового стану української економіки, коли навіть для працюючих підприємств головним обмежувачем зростання обсягів виробництва став недостатній платоспроможний попит покупців.
Другою, не менш важливою причиною є розширення поля ринкових відносин. Якщо в плановій централізованій економіці у сферу зовнішньо-економічної діяльності, експортно–імпортних операцій раніше були допущені тільки державні зовнішньоторговельні об’єднання, то тепер цією діяльністю займається велика кількість юридичних і фізичних осіб, які змушені на практиці враховувати жорсткі закони конкуренції та міжнародного маркетингу.
Вихід з кризи, реформи національного виробництва і його майбутнє економічне зростання можливі лише за умов впровадження та узгодження засобів маркетингу та менеджменту для повнішої реалізації зовнішньоекономічних зв’язків держави, точного врахування потреб у випуску продукції для внутрішньої та зовнішньої реалізації, узгодження можливостей експорту й потреб імпорту, передбачивши випуск конкурентоспроможної продукції, посилення впливу на міжнародний поділ праці, на міжнародну спеціалізацію та інтернаціоналізацію виробництва і, відповідно, підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД).
Теоретичні та методологічні аспекти досліджуваної проблеми висвіт-лювались у працях вітчизняних і зарубіжних вчених.
Разом з тим, період формування нового економіко-правового середовища породжує низку нових і недосліджених проблем, у т.ч. пов’язаних із пошуком форм адаптації і обгрунтування шляхів підвищення ефективності маркетингу у ЗЕД.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація пов’язана з дослідженнями по держбюджетній темі 3.1.9.2 “Стратегія комплексного розвитку системи господарювання у мікроекономічних об’єктах в умовах становлення ринкової економіки” підрозділ “Методичні підходи до оцінки експортного потенціалу” (№ 0194V03048 держреєстрації).
Результати досліджень були використані у розробках по науково–дослідних темах “Інфраструктурне забезпечення ефективної життєдіяльності СЕЗ у прикордонних регіонах” (ГД № 7 від 10.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Маркетинг у зовнішньоекономічній діяльності та його ефективність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок