Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЕРОТЕХНОГЕННА ТРАНСФОРМАЦІЯ СОСНОВИХ ЕКОСИСТЕМ СЕРЕДНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ р. СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ

АЕРОТЕХНОГЕННА ТРАНСФОРМАЦІЯ СОСНОВИХ ЕКОСИСТЕМ СЕРЕДНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ р. СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ

Назва:
АЕРОТЕХНОГЕННА ТРАНСФОРМАЦІЯ СОСНОВИХ ЕКОСИСТЕМ СЕРЕДНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ р. СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Український ордена Знак Пошани науково-дослiдний iнститут
лiсового господарства та агролiсомелiорацiї iм. Г. М. Висоцького
РАСПОПІНА Світлана Петрівна
УДК 630*111: 630*18: 630*23
АЕРОТЕХНОГЕННА ТРАНСФОРМАЦІЯ СОСНОВИХ ЕКОСИСТЕМ
СЕРЕДНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ р. СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ
06.03.03 – лiсознавство i лiсiвництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата сiльськогосподарських наук
Харкiв - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському ордена "Знак Пошани" науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького Державного комітету лісового господарства України.
Науковий керівник:
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Ворон Володимир Пантелеймонович, Український ордена "Знак Пошани" науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, завідувач лабораторії екології ландшафтів та агролісомеліорації
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук Краснов Володимир Павлович, Поліський філіал
Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім.
Г.М. Висоцького, директор
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Мазепа Василь Григорович, Український державний лісотехнічний університет, доцент
кафедри лісівництва
Провідна установа:
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра лісівництва навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, м. Київ.
Захист відбудеться “ 18 ” грудня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.828.01 в Українському ордена "Знак Пошани" науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського ордена "Знак Пошани" науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 86.
Автореферат розісланий “ 17 ” листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михалків В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аеротехногенне пошкодження лісів, внаслідок якого відбувається зниження їх стійкості та продуктивності, є дуже актуальною проблемою для України, яка з одного боку є лісодефіцитною державою, а з іншого – має потужний промисловий потенціал. Не дивлячись на важливість цієї проблеми, комплексні дослідження, спрямовані на розробку діагностичних показників забруднення окремих структурних компонентів лісових екосистем в Україні не проводились. Це й обумовило необхідність вивчення аеротехногенної трансформації соснових екосистем, що знаходяться в зоні впливу емісій Зміївської ТЕС та цементного комбінату – “Балцему” (найбільших промислових об’єктів Харківщини).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалися в лабораторії екології ландшафтів та агролісомеліорації Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького в рамках держбюджетних тем: № 11 “Розробити методику діагностики та провести комплексне зонування пошкодження лісів України техногенним забрудненням як основи для ведення лісового господарства” (1996-1998 рр., № державної реєстрації 0196U100526); № 4 “Дослідити антропогенну трансформацію лісів зелених зон України і розробити заходи щодо поліпшення їх стану та посилення екологічних функцій” (1999-2001 рр., № державної реєстрації 0196U011521).
Мета і завдання досліджень. Мета роботи – вивчити вплив емісій ТЕС і цементного виробництва на соснові екосистеми середньої течії басейну р. Сіверський Донець та запропонувати:
-
систему діагностичних показників аеротехногенного забруднення структурних компонентів соснових екосистем;
-
рекомендації щодо ведення лісового господарства в умовах промислового забруднення.
Завдання досліджень:
·
за даними хімічного аналізу атмосферних опадів (снігу) визначити ступінь техногенного навантаження на соснові ліси;
·
дослідити екологічну роль лісових підстилок в умовах аеротехногенного забруднення;
·
виявити зміни лісорослинних властивостей ґрунтів (дернові опідзолені на давньоалювіальному піску) при їх забрудненні продуктами аеротехногенезу;
·
дослідити стан та радіальний приріст соснових насаджень, що формуються під впливом повітряного забруднення;
·
розробити якісно-кількісну систему діагностичних показників забруднення атмосферних опадів, лісових підстилок, ґрунтів емісіями ТЕС і цементного виробництва та запропонувати рекомендації щодо ведення лісового господарства в соснових лісах в умовах аеротехногенного забруднення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АЕРОТЕХНОГЕННА ТРАНСФОРМАЦІЯ СОСНОВИХ ЕКОСИСТЕМ СЕРЕДНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ р. СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок