Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виборче законодавство України та проблеми його вдосконалення

Виборче законодавство України та проблеми його вдосконалення

Назва:
Виборче законодавство України та проблеми його вдосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Виборче законодавство є одним із головних чинників, що визначає якіст
ь функціонування органів державної влади та забезпечує демократичні п
роцедури у суспільстві як і розвиток політичних партій й регламентує зд
ійснення ними основної функції формування і ви


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
 
ЛАВРИНОВИЧ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 342.0
Виборче законодавство України
та проблеми його вдосконалення
Спеціальність 12.00.02 -конституційне право.
А в т о р е ф е р а т
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі конституційного законодавства та державного будівництва Інституту законодавства Верховної Ради України
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор
член-кореспондент НАН України
Опришко Віталій Федорович -
Директор Інституту законодавства
Верховної Ради України
Офіційні опоненти - доктор юридичних наук, професор
Фрицький Олег Федорович -
професор кафедри теорії держави і права
Інституту адвокатури при Київському
національному університеті ім. Тараса
Шевченка
кандидат юридичних наук
Ставнійчук Марина Іванівна
член Центральної виборчої комісії України
Провідна установа - Одеська національна юридична академія,
кафедра конституційного права
Захист дисертації відбудеться 20 квітня 2001 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 в Інституті держави і права ім В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001 м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
 
Автореферат розіслано 20 березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. Усенко.


Загальна характеристика роботи.
Актуальність роботи. Виборче законодавство є одним із головних чинників, що визначає якість функціонування органів державної влади. Воно покликане забезпечувати демократичні процедури у суспільстві і сприяти розвитку політичних партій й регламентує здійснення ними основної функції формування і вираження політичної волі громадян.
Метою проведення правової реформи, зокрема реформи виборчого права є побудова в Україні демократичної правової держави, організація і функціонування якої мають забезпечити суверенітет народу. Необхідність дослідження виборчого законодавства України, його теоретичних основ, проблем його вдосконалення та практики застосування безпосередньо випливає з проголошення України Конституцією України суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Основою будь-якої демократичної держави є народовладдя. Тому забезпечення принципів народовладдя, розкриття його потенціалу, пріоритет прав людини і громадянина, реформування держави на загальновизнаних світових ідеях конституціоналізму - є одними з найактуальніших питань.
Така робота видається необхідною, коли виходити з тези, що виборче право виступає базовою юридичною структурою, в межах якої через встановлені виборчі правила здійснюється становлення демократичної держави як форми організації народовладдя.
Наукові роботи в галузі дослідження народного суверенітету й цого реалізації, здійснені вітчизняними і зарубіжними вченими -конституціоналістами Грушевським М.С., Драгомановим М.П.; Чичеріним Б.І., Понтовичем Е.Е., Шахназаровим Г.Х., Фаберовим Н.П.; Копєйчиковим В.В., Козюброю М.І., Малишком М.І., Назаренко Є.В., Нижник Н.Р., Опришком В.Ф., Орзіхом М.П., Погорілком В.Ф., Селівановим А.О., Ставнійчук М.І.,Тодикою Ю.М.,Тарановим А.П.,Фрицьким О.Ф., Шаповалом В.М., Шемшученком Ю.С., Цвєтковим В.В., Юзьковим Л.П., Яворськи.мй В.Д. справили значний вплив на державно-правову практику й нині широко використовуються при становленні та вдосконаленні політико-правових інститутів.
Поруч з цим наукові дослідження у галузі сучасного виборчого законодавства України не охоплюють всю повноту проблеми й спонукають до розроблення як нових напрямків наукового пошуку, так й до науково-обгрунтованих пропозицій щодо вдосконалення виборчого законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Виборче законодавство України та проблеми його вдосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок