Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНВЕРГЕНЦІЯ СХІДНОЇ ТА ЗАХІДНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ В КОМПОЗИТОРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ

КОНВЕРГЕНЦІЯ СХІДНОЇ ТА ЗАХІДНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ В КОМПОЗИТОРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ

Назва:
КОНВЕРГЕНЦІЯ СХІДНОЇ ТА ЗАХІДНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ В КОМПОЗИТОРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ
ім. М. Т. РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
Чжу Чанлей
УДК 781.6 (477) + (510)
КОНВЕРГЕНЦІЯ СХІДНОЇ ТА ЗАХІДНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ
В КОМПОЗИТОРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі композиції, інструментознавства та інформаційних технологій Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського Міністерства культури та туризму України.
Науковий керівник: Золочевський Віктор Нікіфорович,
доктор мистецтвознавства, професор
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
кафедра композиції, інструментознавства та інформаційних
технологій (Київ)
Офіційні опоненти: Калениченко Анатолій Павлович,
доктор мистецтвознавства, професор
Національна Академія Наук України,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М.Т.Рильського
завідуючий відділом музикознавства (Київ)
Козаренко Олександр Володимирович,
доктор мистецтвознавства, професор,
Львівська державна музична академія
ім.. М.В.Лисенка, завідуючий кафедри
теорії музики (Львів)
Захист відбудеться 12.02.2008 г. о 14 год. на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д. 26. 00.03 по захисту дисертацій на отримання наукового ступеня кандидата наук в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України за адресою 01001. м.Київ, вул.. Грушевського, 4, поверх 4, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України за адресою 01001, м. Київ, вул.. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий 10.01.2008г.
Вчений секретарь спеціалізованої Вченої Ради
кандидат мистецтвознавства Сікорська І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.. На зламі століть спостерігається активізація інтеграційних процесів між різновекторними – східним та західним – етно-культурними полюсами. Відповідно, змінюється і наше розуміння специфіки цих культур – завдяки процесу “трансплантації” ідей та через осмислення феномену конвергентності, що дозволяє спостерігати схожість та антиномічність між східною та західною культурами. Результати порівняльного аналізу стають універсальними показниками критеріїв міжкультурної взаємодії – в контексті світових інтеграційних процесів.
Наскрізний процес “трансплантації” ідей, понять, сюжетів, звичок – з однієї культури в іншу – охоплює великий історичний масив світового культурного надбання і актуалізує окремі плани, що мають місце як в науково-технічному, так і в культурному прогресі людства.
У процесі конвергентного розвитку самостійних етно-культурних планів виявляються паралельні художні ідеї, творчі настанови, що перегукуються в просторі світової культури суголосними мотивами і створюють своєрідний ланцюговий зв’язок – основу культурної цілісності.
Актуальним уявляється вибір матеріалу та ракурсу дослідження сучасної інструментальної музики Китаю - в контексті традиційних духовних цінностей; особливо, в зв’язку з дефіцитом комплексних аналітичних праць з цього приводу.
Важливий пункт дослідження – порівняння традиційних та новаційних засад сучасної інструментальної музики Китаю та України.
Таким чином, тематика дисертації стосується надзвичайно актуальних аспектів культурології – діалогу культур, інтегральної культури – художньої цілісності збагаченого типу, традиції – фундаментальної засади будь-якої культури.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційне дослідження виконане згідно тематичного плану наукових досліджень і дисертаційних робіт кафедри композиції, інструментознавства та інформаційних технологій Національної музичної академії ім.. П.І.Чайковського; узгоджено з “Перспективним тематичним планом науково - дослідницької діяльності НМАУ 2001 – 2006 рр.” та відповідає темі № 13 “Загальні питання музичної теорії”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНВЕРГЕНЦІЯ СХІДНОЇ ТА ЗАХІДНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ В КОМПОЗИТОРСЬКІЙ ПРАКТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок