Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОГО ДОСВІДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОГО ДОСВІДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОГО ДОСВІДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
КОССАК ГРИГОРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 371.044.3
ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОГО ДОСВІДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ
У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті
імені Івана Франка, м. Львів.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Равчина Тетяна Василівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
академік АПН України Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Янкович Олександра Іванівна,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Житомирський державний університет імені Івана Франка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Житомир.
Захист відбудеться 23.12.2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м.Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м.Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Автореферат розісланий 22.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. Нові соціальні основоположні умови державотворення в Україні зумовлюють розвиток освіти, орієнтованої на формування особистості як свідомого, відповідального громадянина, який бере активну участь у соціальних трансформаціях, готового до виконання соціальних функцій відповідно до моральних й громадянських цінностей суспільства. З огляду на це в системі сучасної освіти здійснюється перехід від традиційного навчально-виховного процесу, спрямованого на отримання й відтворення готових знань, до такої її організації, коли учень займає активну позицію, вирішує актуальні в соціальному й особистісному напрямах проблеми, конструює нові знання, формує особистісне бачення об’єктивних явищ, стає суб’єктом саморозвитку.
За новими концептуальними підходами до освіти організація навчально-виховного процесу розглядається як набуття учнями багатогранного досвіду у різноманітних видах міжособистісної взаємодії, навчально-пізнавальної й позакласної діяльності, що засвідчує суб’єктивну позицію особистості в оволодінні знаннями, уміннями, соціальними нормами й цінностями.
Такий підхід забезпечує сприйнятливі умови для соціального й особистісного розвитку учнів, що у старшому шкільному віці пов’язаний з їхнім самовизначенням, виробленням власної позиції й накресленням життєвих планів. Це завдання можна досягнути шляхом організації навчально-виховного процесу у напрямі формування у старшокласників особистісного досвіду.
Проблема досвіду учнів та його розвитку у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи досліджувалась у різноманітних аспектах.
Досвід як складову розвитку особистості обґрунтовано в працях Р. Бернса, І. Беха, Т. Буякас, Л. Виготського. Аналіз різноманітних видів досвіду здійснено в дослідженнях К. Платонова, С. Рубінштейна, Ю. Сенько, В. Тамаріна. Психологічні аспекти формування соціального досвіду учнів розглянуто в працях В. Войтко, А. Петровського, Л. Сакаль, Н. Харламенкової. Особливості поєднання набутого досвіду учнів із новими знаннями, уміннями й навичками обґрунтовано у працях Ю. Сенько, М. Скаткіна, В. Тамаріна, І. Якиманської. Деякі параметри поняття “особистісного досвіду” проаналізовано в дослідженнях Т. Буякас, Т. Кириленко, О. Лактіонова, Н. Суркової.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОГО ДОСВІДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок