Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Москаленко Андрій Петрович
УДК 159.98::37.048.4(378.141)
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ
ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ
Спеціальність 19.00.03 - психологія праці, інженерна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Бочарова Світлана Петрівна,
Українська інженерно-педагогічна академія,
завідуюча кафедрою психології, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
завідуючий лабораторії методології та теорії психології,
м. Київ;
кандидат психологічних наук, доцент
Кузнєцов Марат Амірович,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди, професор
кафедри практичної психології, м. Харків.
Провідна установа: Інститут педагогіки та психології професійної освіти
АПН України, відділ психології трудової та
професійної підготовки, м. Київ.
Захист відбудеться "30" жовтня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01. при Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий 27 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Плохіх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю розробки дієвого науково обгрунтованого механізму підвищення професійного рівня працівників органів внутрішніх справ України. Це пов’язано із соціально-економічними змінами в сучасному суспільстві, процесами реформування правоохоронної системи, і як наслідок, підвищенням вимог до випускників вищих навчальних закладів системи МВС. Гуманізація процесу професійного навчання та діяльності, велика увага до людського фактору передбачає забезпечення збалансованості між професійними вимогами до особистості, її інтересами і спрямованістю, а також рівнем сформованості загальних та спеціальних здібностей, потенційних можливостей.
Однією із головних умов вирішення зазначеної проблеми є створення системи якісного відбору абітурієнтів на підставі комплексної оцінки рівня сформованості професійно значущих якостей особистості. Її особливе значення визначається і тим, що успішність підготовки абітурієнтів залежить від певної системи індивідуально-психологічних якостей, а недостатній їх розвиток є причиною низької придатності до навчання та майбутньої діяльності, а також відрахувань із навчальних закладів.
Так, за даними дослідження, проведеного в 10 навчальних закладах системи МВС України, велика кількість відрахувань пов'язана із небажанням вчитися та академічними заборгованостями (44,3%), із різного роду порушеннями дисципліни, у тому числі вчиненням злочинів (32,3%), за так званими “сімейними обставинами” (20,4%) і лише 3% - за станом здоров'я (В.І. Барко, О.В. Шаповалов).
Аналіз спеціальної літератури показує, що проблему професійного відбору вирішено більшою мірою стосовно професій типу “людина - техніка”. Стосовно ж професій типу “людина - людина”, до яких належать основні професії системи органів внутрішніх справ, вона вирішена в недостатньому ступені.
Проблема професійного відбору безпосередньо до вузів системи МВС відбита в роботах О.М. Бандурки, В.І. Барка, Б.Г. Бовіна, С.П. Бочарової, В.Л. Васильєва, О.В. Землянської, А.Ф. Караваєва, В.В. Лебедько, Н.І. Мягких, В.В. Романова, А.Н. Роша, А.Д. Сафронова, О.В. Шаповалова та ін. В цих роботах розкриваються окремі підходи до організації професійного психологічного відбору у вузи системи МВС: визначення інтелектуально-мотиваційної готовності до навчання в освітніх закладах МВС (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ МВС УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок