Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРАНИЧНА ЗАДАЧА ВІДНОВЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУЗА ЗНАЧЕННЯМИ МОДУЛЯ ЙОГО ГРАДІЄНТА

ГРАНИЧНА ЗАДАЧА ВІДНОВЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУЗА ЗНАЧЕННЯМИ МОДУЛЯ ЙОГО ГРАДІЄНТА

Назва:
ГРАНИЧНА ЗАДАЧА ВІДНОВЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУЗА ЗНАЧЕННЯМИ МОДУЛЯ ЙОГО ГРАДІЄНТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,51 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Національна Академія наук України
Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна
Якимчик Андрій Іванович
УДК 550.831:550.838
ГРАНИЧНА ЗАДАЧА ВІДНОВЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ
ЗА ЗНАЧЕННЯМИ МОДУЛЯ ЙОГО ГРАДІЄНТА
04.00.22 – ГЕОФІЗИКА
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі глибинних процесів Землі і гравіметрії Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор ЧОРНИЙ Арнольд Володимирович, Інститут геофізики НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, доцент ЗАЗУЛЯК Петро Михайлович, Національний університет “Львівська політехніка”, декан геодезичного факультету
доктор фізико-математичних наук КОРЧАГІН Ігнат Миколайович, Інститут геофізики НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа - Національна гірнича академія, кафедра геофізики, МОН України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “8“ листопада 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.200.01 при Інституті геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України за адресою: 03680, Київ - 142, проспект Палладіна, 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.
Автореферат розіслано “1“ жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор геологічних наук М. І. ОРЛЮК
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для розв'язування важливих теоретичних і прикладних задач наук про Землю, що виникають при вивченні її фігури, внутрішньої її будови, глибинних геодинамічних процесів і т. п., а також задач, пов'язаних з рухом штучних апаратів в навколоземному просторі потрібно знати розподіл значень потенціалу сили тяжіння, значень градієнта цього потенціалу або ж значень модуля цього градієнта. Такий розподіл можна отримати на основі фундаментальних властивостей функцій, які описують гравітаційну взаємодію, і даних вимірювань. Властивості потенціалу та його похідних добре вивчені і створена загальна теорія для відновлення потенціалу в глобальній області за слідами потенціалу або слідами його похідних на границі області. На жаль, ми не маємо точних граничних даних для реалізації класичної схеми відновлення в глобальній області потенціалу у вигляді розв'язку однієї з граничних задач Діріхле, Неймана або змішаної для рівняння Лапласа. Насправді, до цього часу не знайдено способу вимірювання гравітаційного потенціалу, а вимірювання його похідних на поверхні Землі занадто дорого коштують. В той же час накопичені в великих об'ємах дані гравіметричних і аеромагнітних спостережень, що являють собою значення модуля градієнта потенціалу. В класичних задачах ці дані можуть бути використані тільки як наближені граничні умови, що забезпечує, в кінцевому підсумку, визначення потенціалу з гарантованою точністю лише в локальній області достатньо малої міри. Спроби відновлення потенціалу в глобальній області на цьому шляху приречені на невдачу. Пов'язано це з тим, що розв'язки відповідних граничних задач визначаються в кожній малій області з точністю до деякої невизначеної постійної, яка залежить безпосередньо від розмірів і форми малої області. В зв'язку з цим для "склеювання" локальних розв'язків відсутні будь-які розумні критерії. Тому задача про відновлення потенціалу за значеннями модуля його градієнта видається дуже актуальною.
Зв'язок з науковими планами. В основу дисертації покладено результати досліджень автора у відповідності з науково-тематичною плановою роботою відділу глибинних процесів Землі та гравіметрії Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України:
Гранична задача про відновлення потенціалу за модулем його градієнта та її використання в геодезичній гравіметрії і в теорії інтерпретації гравітаційних і магнітних аномалій; п. 1.1. Історія проблеми; п. 1.2. Характеризація сили тяжіння; п. 1.3. Оцінка відхилення розв'язків задачі Діріхле для рівняння аномалій сили тяжіння і для рівняння Лапласа; п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ГРАНИЧНА ЗАДАЧА ВІДНОВЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУЗА ЗНАЧЕННЯМИ МОДУЛЯ ЙОГО ГРАДІЄНТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок