Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналітичне продовження потенціального поля та його використання в алгоритмах автоматизованого підбору

Аналітичне продовження потенціального поля та його використання в алгоритмах автоматизованого підбору

Назва:
Аналітичне продовження потенціального поля та його використання в алгоритмах автоматизованого підбору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Якимчук Юрій Миколайович
УДК 550.831+838
Аналітичне продовження потенціального поля
та його використання в алгоритмах
автоматизованого підбору
04.00.22 – Геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2004
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Корчагін Ігнат Миколайович, провідний науковий співробітник Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Булах Євген Георгійович, провідний науковий співробітник Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, м. Київ
кандидат геологічних наук
Грищук Павло Іванович, доцент кафедри геофізики
Ки-ївського національного університету імені Тараса
Шевченка, м. Київ
Провідна установа: Український державний геологорозвідувальний інститут,
м. Київ
Захист відбудеться “30” серпня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.32 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: вул. Васильківська, 90, м. Київ, Україна, 03022.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “30” липня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.32
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент А.В. СА.В. Сухорада


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Інформація, що закладена в магнітних полях, дає можливість отримати знання про неоднорідності земної кори і верхньої мантії. Але для більш повного вивчення геологічної неоднорідності по магнітних полях необхідне підвищення ефективності отримання закладеної в полі корисної інформації через його всебічний аналіз і вивчення. Побудова нових програмно-алгоритмічних блоків аналізу спостереженого поля, основаних на новій математичній моделі, що адекватно описує фізичне явище розподілу поля через його трансформації і використання цих даних в розв’язку обернених задач та математичного моделювання реального геофізичного середовища, сьогодні, є вкрай необхідною. Проведення досліджень в цьому науковому напрямку є достатньо важливим.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася під час навчання в очній аспірантурі в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України в рамках тематичних досліджень, які проводилися у відділі математичної геофізики. Розробка чисельних методів, програмно-алгоритмічного забезпечення автоматизованих систем для обробки і інтерпретації потенціальних полів в регіональній та розвідувальній геофізиці з метою прогнозування нафтогазових і рудних родовищ (№ 1.5.2.54, 1996–2000, № дер. реєстру 0196U003619), “Розв’язок та узагальнення математичних методів обробки та інтерпретації геофізичних полів” (№ 1.5.2.54, 2001–2005, № дер. реєстру 0101V000667).
Мета й задачі дослідження. Метою роботи є побудова математичної моделі, яка б адекватно описувала реальний розподіл магнітного поля в просторі чи вертикальній площині і розробка теорії аналітичного продовження виміряного аномального магнітного поля на площині чи профілі обмежених розмірів. Використання отриманих результатів розподілу магнітного поля у просторі вільному від аномальних джерел разом із даними спостереженого поля для розв’язку оберненої задачі магніторозвідки.
Удосконалення створеної автоматизованої системи на основі включення нових блоків для побудови детальної конструкції аномального об’єкта (нахилена призма, довільно орієнтований в просторі матеріальний стержень) та блоку аналітичного продовження магнітного поля у верхній півпростір.
Опрацювання методики аналітичного продовження і тестування роботи створених і включених в автоматизовану систему відповідних блоків при формальному моделюванні морських магнітометричних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Аналітичне продовження потенціального поля та його використання в алгоритмах автоматизованого підбору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок