Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РЕЛІГІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ВПЛИВ РЕЛІГІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ВПЛИВ РЕЛІГІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ГАРАС Людмила Миколаївна
УДК 316.3.000.141+2
ВПЛИВ РЕЛІГІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТАНОВЛЕННЯ
ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософських і соціальних наук Севастопольського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Бабінов Юрій Олександрович,
Севастопольський національний технічний університет,
професор кафедри філософських і соціальних наук.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України, академік Української академії політичних наук
Рибачук Микола Филимонович,
Український гуманітарний інститут, професор кафедри гуманітарних дисциплін, проректор, м. Київ
кандидат філософських наук, доцент
Цвєтков Олександр Петрович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, доцент кафедри соціальної філософії, м. Сімферополь.
Захист відбудеться “24” січня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95038, м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “23” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Зарапін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-політичні процеси кінця XX - початку ХХІ століття в країнах Центральної та Східної Європи, в тому числі і в Україні, призвели до корінних змін у різних сферах суспільного життя. У зв'язку з розпадом соціалістичної системи широкий розвиток отримали принципи демократизму, поширюються основні права та свободи громадян. Змінюються механізми господарювання, політичні та правові відносини, духовна сфера життя, без чого неможливе функціонування повноцінного демократичного суспільства.
Важливою умовою демократизації сучасного суспільства є наявність повноправних соціальних інститутів, включаючи і конфесійні, які покликані сприяти більш повній реалізації інтересів громадянина, особистості та індивідуальності. Особливу роль в життєдіяльності соціуму починає відігравати релігійний фактор. В таких умовах спостерігається досить помітна активізація діяльності релігійних установ та організацій. Зміни, що відбуваються в сучасному суспільстві, дозволяють зрозуміти політику і тактику багатьох конфесій, мотиви, поведінку та соціальні дії їх керівництва.
Досить актуальною є проблема використання релігії в боротьбі за політичну владу. Релігія може виступати в ролі консолідуючого джерела різних політичних сил, особливо там, де зберігається традиційний життєвий уклад населення. У той же час за наявності певних умов вона може сприяти протистоянню, проявам гострих конфліктів релігійного забарвлення, негативно впливати на різні сторони суспільного життя, а релігійні організації виступати як важливі суб'єкти опозиції влади.
Україна як складова частина світового співтовариства не може знаходитись осторонь усіх особливостей перехідного періоду. В українському суспільстві, як і в усіх пострадянських державах, тоталітарна система залишила після себе духовний вакуум. Для багатьох людей він обернувся втратою ідентичності, позитивного сенсу буття, призвів до ескалації бездуховності. У цьому контексті в молодій українській державі, яка здійснює демократичний вибір, велика увага приділяється збагаченню духовної сфери життя суспільства, ствердженню пріоритету загальнолюдських цінностей, гуманізації соціуму.
Важливу роль у задоволенні релігійних потреб особистості відіграє вдосконалення конституційно-правових відносин між державою та церквою, за яких громадянам, незалежно від їх віросповідання та ставлення до релігії, не тільки гарантується свобода совісті, створюються умови для нормальної діяльності релігійних організацій та об'єднань, але й забезпечується можливість їх активної участі в суспільному житті, розвитку міжнародних контактів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ РЕЛІГІЙНОГО ФАКТОРУ НА СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок