Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ

МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ЗАГОРОДНІЙ Володимир Васильович
УДК 351.713
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (НА МАТЕРІАЛАХ м.КИЄВА)
25.00.05 – галузеве управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук Малицький Борис Антонович, Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, доцент Розпутенко Іван Васильович, Українська Академія державного управління при Президентові України, проректор-директор Інституту підвищення кваліфікації кадрів; доктор медичних наук, професор Уваренко Анатолій Родіонович, Український центр наукової медичної та патентної інформації Міністерства охорони здоров'я України, директор.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія, Міністерство охорони здоров'я України, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "_16_" травня 2001 р. о _16__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к.201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 14 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шахов В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. В умовах формування ринкових відносин галузь охорони здоров'я в Україні, яка була раніше орієнтована на бюджетну підтримку і не мала необхідного комерційного потенціалу, потрапила зараз у кризову ситуацію. Застаріле медичне обладнання, відсутність коштів на його оновлення та придбання лікарських засобів і матеріалів, вкрай низький рівень оплати праці медичного персоналу та інші проблеми, які обумовлені, як об'єктивними труднощами перехідного періоду, так і прорахунками у проведенні реформ та їх повільністю, призвели до значного зниження рівня медичного обслуговування населення. Ця проблема загострюється внаслідок загального погіршення умов життя більшості громадян країни, зростання рівня захворюваності, тенденціями до розвитку небезпечних для нації епідемій, які зустрічалися раніше та нових захворювань тощо.
Вирішення цієї проблеми пов'язане з необхідністю створення нового організаційно-економічного механізму функціонування охорони здоров'я, реалізація якого повинна більш повно враховувати нові умови соціально-економічного життя суспільства. Шлях до створення ефективної системи охорони здоров'я, як свідчить світовий досвід, пролягає через реалізацію організаційно-управлінських, економічних та законодавчих заходів, які б більш адекватно узгоджували інтереси в галузі охорони здоров'я як пацієнта і лікаря по відношенню до цієї системи, з одного боку, а також системи охорони здоров'я з усіма іншими господарськими системами, державними і недержавними установами, з іншого. Тобто, необхідно здійснити перехід від традиційного сприйняття системи охорони здоров'я як суто соціальної галузі до комплексної соціально-економічної галузі, поле діяльності якої розповсюджується на всі сфери життя країни, і відповідно, її діяльності має забезпечуватися в органічній єдності з усіма іншими сферами.
Актуальність теми. Для підвищення ефективності системи охорони здоров'я, особливо в умовах, коли об'єктивно існує дефіцит як бюджетних коштів, так і особистих фінансових можливостей громадян на оплату медичних послуг, виникає потреба у вдосконаленні також і традиційного нормативного підходу до планування необхідних обсягів надання медичної допомоги населенню; існує потреба у використанні більш об'єктивних чинників для обгрунтування базових нормативів, зокрема таких, які здатні враховувати можливі ризики для стану здоров'я населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок