Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові

Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові

Назва:
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,59 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Вакулич Володимир Михайлович
УДК 327.704.312
Компаративно-політичні виміри
та глобалізаційні імперативи протидії
міжнародному тероризмові
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми
міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі трансатлантичних досліджень Інституту світо-вої економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Канцелярук Борис Іванович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Макаренко Євгенія Анатоліївна,
Інститут світової економіки
і міжнародних відносин НАН України,
провідний науковий співробітник;
доктор політичних наук, професор
Перепелиця Григорій Миколайович,
Інститут зовнішньої політики Дипломатичної академії України при МЗС України, директор;
доктор філософських наук, професор
Ожеван Микола Андрійович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки при РНБО України, завідувач відділу інформаційної безпеки та міжнародних інформаційних відносин.
Захист відбудеться “12” лютого 2008 р. о 15.30 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розіслано “30” грудня 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук О.В.Сушко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Тема тероризму і антитероризму стала знаковою для динамічного процесу нинішніх цивілізаційних і міжнародно-політичних трансформувань. Ці два явища, позначені прямими причинно-наслідковими зв’язками, у свою чергу, входять до кола базових причин і спонук змін у світ-системі, що ведуть до кристалізації небезпечних елементів впливу на загострення розколу міжнародного співтовариства націй. Тут має діє система прямих і опосередкованих причинно-наслідкових зв’язків між власне наростаючим розривом у рівні та якості життя громадян різних держав і регіональних просторів, збереженням домінуючої ролі трансатлантичної спільноти на чолі з явним лідером – Сполученими Штатами та прагненням окремих соціальних груп усунути існуючу нерівність за допомогою використання доступних і наявних силових механізмів. На разі тероризм дедалі частіше сприймається у світі в одному контексті з антиглобалізмом, у той час як антитероризм подається формою захисту нинішніх цінностей глобалізованого світу.
Немає підстав вважати цю тему достатньою мірою розробленою в усіх її багатогранних вимірах, хоча можна стверджувати про наявність низки серйозних теоретичних напрацювань і так званих цільових національних наукових шкіл. Однак очевидна ідеологічна заангажованість і односторонність останніх обумовлює активні пошуки адекватних концептуальних підходів до вирішення актуалізованої останнім часом проблеми тероризму. На широкому тлі досліджень цього неординарного суспільно-політичного явища простежується така загалом парадоксальна тенденція: чим більше пізнається тероризм в його багатоманітних проявах і взаємозв'язках з довкіллям, тим більше стає зрозумілим, наскільки ще мало збагненною залишається власне сутність цього явища, котре має досить складні епістемологічні виміри, оскільки певною мірою торкається практично основних сфер людського буття, отже, відчутно впливає на його перебіг, зокрема, наприклад, й на самий стан системи міжнародних відносин.
Існуючі загалом стереотинні підходи до оцінки тероризму як явища лише показують ступінь його непізнаності, а відтак - і сприйняття його як певного феномену. Тим часом його слід розглядати, передусім, як одну з багатьох форм відносин (власне як досить специфічну форму) між індивідами, групою їх, самими суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами, тобто у класичному аналітичному форматі "Влада - народ".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок