Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БУРЯКОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БУРЯКОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БУРЯКОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОЛІЙНИЧУК ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 338.45
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БУРЯКОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК
Спеціальність: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
ЯРЕМЧУК Іван Герасимович
Тернопільський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри обліку і аудиту в АПВ
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
КОДЕНСЬКА Марія Юхимівна
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки УААН”, УААН
головний науковий співробітник
 
кандидат економічних наук, доцент
ЗАЛОГА Зіновія Михайлівна
Львівський національний університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
доцент кафедри економіки підприємства
Захист відбудеться “15” листопада 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 в Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України (46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11; тел. 43-61-33)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України (46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11; тел. 43-61-33)
Автореферат розісланий “___”________________2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук Гладій І.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок реформування системи економічних відносин в Україні протягом останніх років виникли значні кризові явища, що охопили увесь господарський комплекс держави, зачепили без винятку усі галузі. Більшість із галузей, як наслідок, продовжує залишатися високовитратними. Це істотно впливає на ефективність. Типовим представником таких галузей виступають галузі бурякоцукрового підкомплексу АПК.
Цей підкомплекс є симбіозом двох різних за призначенням виробничих процесів, що здійснюються у бурякоцукровому виробництві і цукровій промисловості, які є тотожними за функціональним призначенням, що ставить продукцію підкомплексу у ряд стратегічно важливих продуктів, які впливають на продовольчу безпеку України.
Виробництво і переробка цукрових буряків зіткнулися з великими труднощами, що спричинено скороченням посівних площ, зниженням урожайності та цукристості. У зв’язку з цим, цукрові заводи скоротили обсяги переробки цукрових буряків, а їх виробничі потужності використовуються не повністю. Експортний потенціал галузі знизився у 24 рази. Україна почала імпортувати цукор, інвестуючи закордонних виробників, в той час, коли власні поля і переробні потужності простоюють.
Тому, в сучасних умовах, існує нагальна потреба в поглибленому дослідженні наявного потенціалу, факторів, тенденцій і умов розвитку бурякоцукрового виробництва, які зможуть забезпечити динамічний розвиток та ефективне функціонування підприємств бурякоцукрового підкомплексу, вироблення нових підходів до організаційного і економічного забезпечення його розвитку. Обґрунтування механізмів організаційно-економічного забезпечення бурякоцукрового підкомплексу для стабілізації і підвищення економічної ефективності даного виробництва є загальнодержавним завданням стратегічної ваги.
Висвітленню цієї економічної проблеми присвячено багато праць, зокрема проблеми ефективності, розвиток ринкових відносин досліджено іноземними вченими-економістами Л. Бальцеровичем, І.М. Буздаловим, С. Брю, Д. Гелбрейтом, П. Друкером, К. Макконелом, А. Маршалом, П. Самуельсоном, М. Треслі, Цві Лерманом, Ф. Хайєком, Р. Харродом, фон Крамон-Таубаделем Ш., Г. Штрьобелем.
Питання розвитку, функціонування та ефективності бурякоцукрового підкомплексу, взаємовідносин між переробниками сировини і виробниками досліджувалися багатьма вітчизняними вченими-економістами, серед них В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БУРЯКОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок