Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА: ФОРМУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ

РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА: ФОРМУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ

Назва:
РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА: ФОРМУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хімченко Андрій Миколайович
УДК 65. 291. 9
РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА: ФОРМУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Дмитриченко Лілія Іванівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Тарасенко Галина Дем’янівна,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії, Заслужений працівник народної освіти України (м. Донецьк),
кандидат економічних наук, доцент Литвин Валерія Вікторівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. І. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Провідна установа – Харківський національний університет імені В. М. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії та економічних методів управління
(м. Харків).
Захист відбудеться 9 лютого 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “_6_” _січня__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна Україна почала рух до змішаної регульованої ринкової економіки. Головною рушійною силою на шляху до цивілізованих ринкових відносин є розвиток підприємництва. Ставши на шлях реформ, необхідно створювати умови для активізації усіх форм підприємницької діяльності, у тому числі – для відродження й розвитку малого бізнесу.
Малий бізнес дозволяє вирішувати водночас низку відтворювальних проблем: проблему соціальної стабільності в суспільстві, проблему зайнятості, проблему нагромадження й інвестування, проблему розвитку виробництва і формування його структури, росту ВВП. У державах із розвинутою ринковою економікою підприємства малого бізнесу виробляють понад 50% ВВП, частка зайнятого населення на цих підприємствах складає понад 40%. Для порівняння, в Україні ці частки становлять відповідно 10% і 14,4%.
Останнім часом бажання займатися саме цим видом трудової діяльності зменшилося. Це обумовлено методологічними помилками щодо обґрунтування державної політики розвитку малого бізнесу. Таке становище гальмує формування малого бізнесу в Україні, що й визначило вибір теми дисертаційного дослідження, її актуальність і значущість.
Проблемі розвитку малого бізнесу велику увагу приділяють вітчизняні і закордонні учені: Л. Аллен, Г. Білоус, Є. Бухвальд, З. Варналій, Л. Воротіна, П. Верхан, О. Виноградська, А. Віленський, П. Гінгстон, Л. Дмитриченко, Л. Донець, С. Мочерний, Ф. Нек, С. Реверчук, В. Рубе, А. Садєков, Г. Тарасенко, О. Шулус та ін.
Вивчення наукових праць щодо проблеми дисертаційного дослідження показало, що залишаються ще питання, які розв’язані недостатньо або цілком не вирішені. Загальною проблемою є обґрунтування методологічних аспектів функціонування малого бізнесу в системі національної економіки. Недостатньо дослідженими є категорія “малий бізнес” і поняття “мале підприємництво”; кількісний і якісний аспекти малого бізнесу, механізм його формування і функціонування та місце держави у ньому; історичні умови і матеріальна база формування малого бізнесу та його особливості в Україні; дослідження основ взаємодії малого і великого бізнесу в сучасному суспільному виробництві; соціальні наслідки розвитку малого бізнесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК В УКРАЇНІ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА: ФОРМУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок