Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українські науково-історичні центри в Канаді в 50–80-х роках ХХ століття: основні напрями діяльності

Українські науково-історичні центри в Канаді в 50–80-х роках ХХ століття: основні напрями діяльності

Назва:
Українські науково-історичні центри в Канаді в 50–80-х роках ХХ століття: основні напрями діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
ГРИНЬОХ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 930:061.22(=161.2)(71)“19”
Українські науково-історичні центри
в Канаді в 50–80-х роках ХХ століття:
основні напрями діяльності
Спеціальність 07.00.06. – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович,
Львівський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного
управління при Президентові України,
завідувач кафедри європейської інтеграції і права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри радіомовлення і телебачення
кандидат історичних наук, доцент
Лупул Тарас Ярославович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
доцент кафедри міжнародних відносин
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 26 червня 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драго-манова, 5)
Автореферат розісланий „23” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук,
професор Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Національна самосвідомість суспільства в перехідні епохи об’єктивно зумов-лює підвищену увагу історичної науки до унікального досвіду збереження і розвит-ку наукових традицій нашими співвітчизниками в іншій етнокультурній сфері. Тим більше, що процеси еміграції вітчизняних діячів науки та освіти стали, на жаль, реальністю української історії. Не дивлячись на те, що наукова ді-ас-пора представляє культурне явище міжнародного масштабу, ні в закордонній, ні у вітчизняній історичній науці сповна не визначені її кількісні та якісні характеристики. Тому принципово важливо підвести підсумки у вивченні досвіду життєдіяльності після Другої світової війни науково-історичних інституцій у Канаді й відновити цю, поки що неповну, сторінку історії України та її діаспори.
Актуальність дослідження діяльності наукових організацій українських істориків-еміг-рантів продиктована не стільки непростими взаємовідносинами двох відгалу-жень національної історіографії, що тривалий час існували відокремлено: одна – в Україні, інша – в умовах діаспори, скільки потребою засвоєння з них уроків. Важливо мати на увазі й те, що історичні праці українських вчених в еміграції вирізнялися глибокою науковістю, розлогою тематикою студій. Вони дос-лід-жували ті дискусійні проблеми минулого України, вивчення яких на батьківщині внас-лі-док ідеологічних міркувань було просто неможливе.
Отже, процес формування історичної школи суверенної України з позицій твор-чого використання кращих надбань національної інтелектуальної спадщини й досягнень світової науки спонукав здобувачку до комплексного вивчення та уза-га-ль-нення науково-організаційного та історіографічного досвіду українців у Північній Америці, зокрема, у Канаді. Важливим є узагальнення практики видавничої діяльності українських науково-історичних інституцій, їх науково-педагогічної праці (насамперед уча-сті у боротьбі за вивчення рідної мови та історії в державних освітніх закладах), по-шу-ків оптимальних інструментів регулювання багатосторонніх академічних конта-ктів. Нарешті слід визнати важливу роль вчених західної діаспори у відстоюванні української національної ідеї і державно-соборної справи перед усім цивілізованим світом.
Об’єктом дослідження є процес створення, розвитку та діяльності українських науко-вих центрів історичної науки в Канаді в 40–80-і рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Українські науково-історичні центри в Канаді в 50–80-х роках ХХ століття: основні напрями діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок